Kako upozoravaju SDP-ovi gradski vijećnici, spomenik je razbijen. Zato sada traže utvrđivanje odgovornih osoba.
– Zahtijevam hitno osnivanje povjerenstva koje će istražiti uzroke razbijanja spomenika kao i otkrivanje počinitelja i koje će o tome obavijestiti javnost. Želim biti član povjerenstva kako bi se uvjerio da povjerenstvo nije osnovano radi zadovoljavanja forme već radi ozbiljne istrage, kaže viejćnik Nikola Badovinac dodavši kako prije toga neće donositi zaključke niti ikoga etiketirati, ali da će komentar dati nakon što se utvrde sve činjenice.
Podsjetimo, zahvat na sanaciji klizišta provodi Grad u suradnji s konzervatorima i udrugom antifašista.