Potvrdili su to i iz gradske uprave gdje kažu da je do oštećenja došlo slučajno 12. kolovoza.
– Izvođač radova slučajno je oštetio spomenik žrtvama fašizma – betonski element obložen teracom o čemu je odmah obavijestio Grad Karlovac. Zbog blizine klizišta ograda gradilišta postavljena je uz sami spomenik te se radovi odvijaju u njegovoj neposrednoj blizini. Radovi koji se izvode zahtjevaju tešku mehanizaciju kojoj je zbog ograničenog prostora kontinuirano otežana manipulacija. Izvođenje radova na cijelom groblju je vrlo komplicirano i zahtjevno, dijelom radi zahtjevnosti samih radova, dijelom radi opasnosti od ponovljenog klizanja brijega, a djelomično i zbog skučenosti prostora u kojem se izvode radovi, kažu u Gradu te dodaju kako su kod sklapanja ugovora od izvođača dobili policu osiguranja za pokriće odgovornosti iz djelatnosti prema trećima za cijelo vrijeme trajanja ugovora po štetnom događaju.
– Izvođač radova svjestan je svog propusta i odgovornosti, ispričava se zbog nastale štete i prihvaća snositi sve troškove popravka i sanacije prema zahtjevima vlasnika spomenika te uvjetima Konzervatorskog odjela Ministarstva kulture u Karlovcu, zaključuju u Gradu.