Poznati hrvatski ekspedicionisti i alpinisti Stipe Božić koji je dvaput osvojio Mont Everest, himalajac Branko Šeparović koji se kao jedan među sedam ljudi spustio skijama sa 8 tisuća metara visokih vrhova, zatim skijaš, špiljar, instruktor HGSS-a i alpinizma Željko Gobec, osnivač Saveza gorskih vodiča Hrvatske Vladimir Mesarić, pročelnik HGSS, utemeljitelj helikopterskog spašavanja te uvođenja pasa u spašavanju Vinko Prizmić i frontmen Zabranjenog pušenja Davor Sučić, postali su jučer počasni članovi Centra za ekspedicionizam i kulturu "Braća Seljan.
Plakete im je uručio utemeljitelj i predsjednik CEIKA-a Mladen Kuka u povodu 19. godišnjice rada ovog, prvog hrvatskog eksplorer kluba.