Radio Mrežnica
Podijeli

Počela izgradnja vrtića Rakovac

Novi vrtić bit će veći nego li stari koji je izgrađen 1980. kao montažni objekt od danas neprihvatljivih materijala, naglasila je gradska pročelnica Martina Furdek Hajdin.

– Krov i pročelje izgrađeni su od azbestnih ploča koje se sada uklanjaju, po propisima struke, vrlo pažljivo kako čestice ne bi ulazile uzrak, a tako će se i zbrinuti. Vrtić je bio kapaciteta stotinjak djece u četiri grupe, a sada se planira izgraditi vrtić koji će imati osam grupa – tri jasličke i pet vrtićkih s kapacitetom od 155 djece. U njemu je radilo 10 djelatnika, a nakon što ga završimo i otvorimo radit će 23 djelatnika.

Vrtić Rakovac izgradit će AB Gradnja i na njemu će direktno raditi četrdesetak radnika. 

Bit će ugrađeno oko 1500 kubika armiranog betona i oko 750 kubika opeke. 

– Bit će to jedna čvrsta građevina koja će nam služiti za mnoge generacije, rekla je direktorica AB gradnje Marija Janžetić.

Vrtić će biti energetski učinkovit. Planirana je i nova pristupna cesta te 24 parkirališna mjesta.

– AKo bude puno vrtića i djece u njima onda će i Gimnazija egzistirati, rekao je njen ravnatelj i predsjednik Gradskog vijeća Damir Mandić naglasivši da trošak ulaganja u vrtiće nikad nije trošak već investicija.

Da je ovo četvrti novi vrtić u nizu koji se gradu Karlovcu podsjetio je gradonačelnik Damir Jelić.

– Karlovac je Grad prijatelj djece i ovo je dio naše strateške odrednice. Radi se dugoročno i ovo je samo jedan u nizu kapitalnih projekata.

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više