Bosanac kroz Belaviće vozio s 1,64 promila pa se “dovezao” do suda
Noćas je pak policija uhvatila 15 pijanih za volanom, laureat je Ogulinac (22) s 1, 92 promila
Državljanin Bosne i Hercegovine star 35 godina pijan je vozio kroz Belaviće, a imao je 1,64 promila alkohola u krvi.
Utvrdila je to policija kontrolom prometa, baš kao što su utvrdili i da Bosanac ima privremeni boravak u Hrvatskoj. Policija ga je isključila iz prometa, jučer je završio na Općinskom sudu, a on ga je kaznio s 10 tisuća kuna te je dobio zaštitnu mjeru zabrane korištenja inozemne vozačke dozvole na području Republike Hrvatske u trajanju od tri mjeseca.
Noćas je pak na području Policijske uprave karlovačke provedena preventivno-represivna akcija „Nadzor vozača pod utjecajem alkohola ili droga“.
U akciji je kontrolirano 250 vozača, a njih 15 isključeno je iz prometa zbog vožnje pod utjecajem alkohola. Najveća koncentracija alkohola izmjerena je kod 22-godišnjaka iz Ogulina u iznosu od 1,92 g/kg.