Radio Mrežnica
Podijeli

Danas rasprava o napuštenim prostorima

Rasprava se održava u sklopu ovogodišnjeg programa Nova kultura _ Hibridni grad, počinje u 18 sati u Knjižnici za mlade i na njoj će Dušica Radojčić (Zelena Istra, Pula), Sanda Kočevar (profesorica, Karlovac) i Luka Lipšinić (arhitekt, Karlovac) predstaviti domaće i europske prakse korištenja napuštenih objekata.

– Razgovorom se želi javnosti približiti mogućnosti i načine privremenog korištenja napuštenih zgrada što je u Hrvatskoj gotovo nepoznato pa imamo tek nekoliko primjera uspješne prakse. Kroz razgovor ujedno će se tematizirati kvaliteta života u modernom gradu i mogućnosti unaprjeđenja uz uključivanje građana po principima inkluzivnosti, neelitističnosti, angažiranosti, društvene osviještenosti i participativnosti u promišljanju, predlaganju i odlučivanju, pojašnjavaju u KA-MATRIX-u.

Rasprava se održava uz potporu Ministarstva kulture Republike Hrvatske, Zaklade Kultura nova i Grada Karlovca.

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više