26C° Slunj

Sport KOŠARKA Podijeli

Desetkovani Šanac upisao vrlo uvjerljiv poraz na gostovanju kod momčadi Krka

Karlo Vladić bio je prvo ime karlovačke momčadi s 23 poena.

Košarkaši Šanca večeras su doživjeli uvjerljiv poraz na Krku. U utakmici 17. kola Druge muške lige Zapad izgubili su od domaće momčadi Krka rezultatom 95:64.

Kao i obično, karlovačka je momčad i na ovom gostovanju bila bitno oslabljena, a uz Češkovića, Jakaru, Manjerovića i Požara, ovog puta je nedostajao i centar Penić. U sastav se, nakon ozljede, vratio Ćosić i Karlovčani su se solidno držali do pred kraj treće četvrtine. Do kraja te dionice igre domaći su uspjeli prednost dići na +19 pa je trener Gašparović u posljednjih deset minuta priliku dao igračima s klupe, a iz igre povukao Vladića i Ćosića, kako bi ih sačuvao od možebitnih ozljeda.

Domaći su u prvoj četvrtini bili bolji i zasluženo je dobili 25:14. Vrlo izjednačena druga za nijansu je pripala Šancu pa se na odmor otišlo s 48:38 za Krk. Kao što smo napisali, karlovački su košarkaši držali kakav-takav priključak do završnice treće četvrtine, kada su domaći odmakli na +19 (71:52) pa je Gašparović ubacio mlade igrače s klupe, a Krk došao do uvjerljive pobjede.

Karlo Vladić s 23 koša bio je prvo ime karlovačke momčadi, Ćosić je ubacio 12, Turković 10, Stipić 7, Katić 5, Jurčić 4, a Vučetić 3 poena.

Nakon 17. kola Šanac ima osam pobjeda i devet poraza, a u sljedećem kolu dočekuje Kraljevicu.