– Imamo dosta samaca koji imaju primanja, ali se ne mogu brinuti za sebe. Jedan dio se možda i može brinuti za sebe ali ne mogu si kuhati, prati pa i oni traže jednu brigu ili jedno zbrinjavanje. U starački dom ne mogu ići zbog svojih godina. Ukratko, hrvatski branitelji su zaslužili da dobiju jedan takav dom ili jedno zbrinjavanje – naglasio je Banić.
U HVIDRA-i kao idealne lokacije za Dom vide bivše vojarne kojih je u Karlovcu mnoštvo, a s obzirom da su velike u njih bi se mogle smjestiti sve institucije koje brinu o braniteljima.
Ipak, problem je i u financiranju, jer prema riječima pomoćnika ministrice branitelja Dinka Mikulića država to sama ne može plaćati.
Stoga je danas dogovoreno da se Ministarstvu uputi zaključak o tripratitnom osiguravanju sredstava.
– Jedna od varijanti je trećina Grad, trećina Županija i trećina RH. Za sada nemamo sličnog objekta ili ustanove u RH s kojom bi se moglo usporediti troškove i način ulaganja – rekao je dožupan Marinko Milčić.