Druga radionica Inkasatora naučila umirovljenika kako koristiti njihovu platformu
Inkasator je s ciklusom radionica o korištenju digitalnim alatima počeo u studenom prošle godine
Druga radionica Inkasatora sa zajednicom kluba Umirovljenika naučila ih je kako koristiti platformu “Moj inkasator”.
Svjesni stresa koje novi načini plaćanja mogu izazvati kod starijih građana, iz Inkasatora se trude na sve približiti svojim starijom korisnicima, i to putem radionica koje se odnose ponajviše na korištenje nove tehnologije.
Druga po redu radionica približila je tako umirovljenicima platformu “Moj Inkasator” te predstavila mogućnosti poput plaćanja računa, preuzimanja potrebnih obrazaca, transparentnosti poslovanja te uvida u stanje zgrade.
Platforma čuva račune unatrag 11 godina te građani uvijek mogu provjeriti digitalnim putem svoja dugovanja što su preskočili i što još treba platiti. Građani koji žive u zgradama imaju mogućnost uvida u financije zgrade što je još jedan korak prema zajedničkom suživotu i odgovornosti stanara u zgradi.
Također s platforme se mogu skinuti i ispuniti potrebni obrasci poput zahtjeva za izdavanjem potvrda, za izdavanjem kopije računa te zahtjev o promjeni broja članova kućanstva koji je od sada jedinstven te se istim obrascem prijavljuje i odjavljuje članove kućanstva. Kroz platformu građani imaju uvid i u transparentnost poslovanja poduzeća te mogu vidjeti na što odlazi njihov novac. Ukoliko su korisnici platforme predali pojedine zahtjeve ili je u tijeku postupak koji vode s Inkasatorom na platformi mogu provjeriti kako isti napreduje.
Sljedeća radionica koja će se održati biti će krajem veljače i to na temu kibernetičke sigurnosti.
L. Grčić