Radio Mrežnica
NOGOMET Podijeli

Ilovac preokretom došao do domaće pobjede nad Rudarom i popeo se na 10. mjesto ljestvice

Gosti su poveli u 13. minuti pogotkom Mutaka iz kaznenog udarca, Luka Valentić izjednačio je šest minuta kasnije, a u 56. minuti pobjedu ‘kanarincima’ donio je Ivan Poljanica.

Nogometaši Ilovca upisali su novu pobjedu u skupini A Četvrte lige Središte. Danas su na svom igralištu u Ilovačkoj šumi, u dvoboju 28. kola, slavili nad Rudarom iz Dubrave Zabočke rezultatom 2:1 i popeli se na 10. mjesto ljestvice.

Dekoncentrirano su domaći ušli u susret pa je gostima pripalo prvih petnaestak minuta, kada su i poveli. ‘Poklon gol’ vratio je ‘kanarince’ u utakmicu pa smo u preostalom vremenu gledali izjednačeno prvom poluvrijeme. U nastavak je Ilovac ušao bolje, došao do preokreta, iskontrolirao susret i zasluženo upisao bodove.

Trener Marko Poljak odlučio se danas za sastav s Bogovićem na vratima, Draganjcem, Vratarićem, Stepincem i Jurčićem u zadnjem redu, Kusanićem, Rehorićem i Valentićem u sredini te Manceom, Poljanicom i Kladušanom prema naprijed. Bogović je držao domaće ‘iznad vode’ u prvih deset minuta, obranivši dva vrlo dobra pokušaja najopasnijeg gostujućeg igrača Mutaka. No, u 13. minuti više nije bilo spasa. Jurčić je srušio Mutaka u kaznenom prostoru, sudac Šandrk iz Zagreba opravdano je pokazao na bijelu točku, a sam Nikola Mutak preuzeo je odgovornost i zabio s bijele točke za 0:1. Tri minute kasnije Poljanica je iskosa tukao pored gola, a u 19. minuti Ilovac je ni iz čega došao do poravnanja. Stoper Njoh vraćao je loptu vrataru Geli, ona je prošla pored njega, a sve je pratio Luka Valentić, koji je iskoristio veliki nesporazum gostiju i ubacio loptu u praznu mrežu za 1:1. U 28. minuti, nakon smušenih reakcija domaće obrane, Mutak je zatresao mrežu, no u trenutku primanja lopte nalazio se iza vratara Bogovića i samo je jedan domaći igrač bio ispred njega. Nakon konzultacija suca Šandrka s pomoćnikom, ipak je naknadno označeno zaleđe. Do kraja prvog dijela Karlovčani su imali još tri solidne situacije preko Rehorića i dvaput Poljanice, no nije bilo promjene rezultata.

Domaći su bolje ušli u nastavak i 56. minuti došli do preokreta. Kladušan je ubacio iz kuta, a Ivan Poljanica snažnim udarcem glavom ‘probio’ Gelu za 2:1. Devet minuta kasnije Kladušan je prizmenim udarcem gađao suprotni kut te zamalo promašio i bilo je to sve od prilika u drugom poluvremenu. Gosti su u zadnjih petnaestak minuta imali više loptu u nogama i tražili izjednačenje, ali nisu stvorili niti jednu izglednu situaciju. U 69. minuti Capan je zamijenio Mancea, Protulipac je deset minutan prije kraja ušao umjesto ozlijeđenog Jurčića, a u 90. minuti Vrbetić i Prežgaj zamijenili su Valentića i Kladušana.

U pretposljednjem kolu Ilovac gostuje u Svetoj Klari kod momčadi Poleta.