Ovaj Glasnik se planira objavljivati dva puta godišnje kako bi se stanovnike ovog karlovačkog kvarta, ali i sve ostale građane Karlovca obavijestilo o tome što je napravljeno i što se planira u Novom Centru.
– Također u Glasniku se nalaze informacije kao što su, tko su vijećnici, koji dan su dežurstva da građani mogu doći u prostorije četvrti, brojevi telefona na koje nas se može kontaktirati, facebook stranica na kojoj mogu pratiti sva događanja i mnoge druge informacije. Glasnik će biti dostupan u prostorijama četvrti, dijeliti će se po sandučićima te je u elektronskom obliku dostupan na facebook stranici četvrti, poručuju iz Vijeća gradske četvrti Novi Centar.