Radio Mrežnica
NOGOMET Podijeli

Karlovac 1919 odigrao vrlo lošu utakmicu, počastio ‘dragovoljce’ pogocima i ‘zalupio’ si vrata mogućim kvalifikacijama za viši rang

Prvom pogotku domaćih ‘kumovao’ je indisponirani vratar Šteko, a drugog su postigli iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca nakon prekršaja Međimorca nad Smojvirom.

Nogometaši Karlovca večeras su u Sigetu, u utakmicu pretposljednjeg 29. kola SuperSport Druge lige, poraženi od Hrvatskog dragovoljca rezultatom 2:0 i ‘zalupili’ si vrata mogućem plasmanu u kvalifikacije za viši rang.

Dvoboj je bio jednako bitan za obje momčadi. Domaćinu su trebali bodovi za matematičko osiguranje opstanka, a Karlovčanima da produže nadu u plasman u kvalifikacije za viši rang do posljednjeg kola. Nažalost, odigrali su vrlo slabu utakmicu, pogotovo u prvom poluvremenu. Bili su od samog početka indisponirani, jako su griješili u predaji lopte, nisu imali ideju u igri, a uz sve to ‘počastili’ su Zagrepčane s dva vrlo jeftina pogotka pa su na koncu zasluženo izgubili.

Trener Pamić zbog ozljeda nije mogao računati na Baraća, Parackog, Ereiza i Kurečkog pa se odlučio za sastav sa Štekom na vratima, Ribarom, Međimorcem, Bunozom i Stepincem u zadnjoj liniji, Zavalićem, Vidukom i Zvonkom Pamićem u sredini te Matyazhom, Krstanovićem i Stanićem prema naprijed.

Domaći su poveli već u 8. minuti pogotkom kakav se rijetko viđa. Šolić je vidio da je vratar Šteko poprilično udaljen od svojih vratiju i uputio udarac s centra igrališta. Šteko je u povratku prema golu uspio loptu skrenuti u gredu, no ona se odbila do Patrika Džalta, kojemu nije bilo teško pogoditi za 1:0. Četiri minute kasnije Pamić je indisponiranog Šteku izvadio iz igre i ubacio Markovića, no karlovačka obrana ni tim potezom nije dobila na sigurnosti. U 14. minuti Krstanović je tukao glavom pored gola nakon ubačaja Pamića iz kuta i bila je to jedina prijetnja ‘plavo-bijelih’ u prvom poluvremenu. U 19. minuti Vukelić je s 18 metara pucao ravno u Markovića, sedam minuta kasnije domaći su umalo iskoristili nesporazum Međimorca i istrčalog Markovića, a u 31. minuti Međimorec je oborio Smojvira u kaznenom prostoru pa je sudac Kečinović opravdano pokazao na bijelu točku, s koje je siguran bio Josip Šoljić za odlazak Zagrepčana na odmor s 2:0.

Nakon sat vremena Karlovac 1919 se ‘probudio’, Jagatić obranio dva sjajna udarca glavom Matyazha, sudac dosudio kazneni udarac za ‘plavo-bijele’ pa promijenio odluku

Budimir, Kopljar i Pausić krenuli su u nastavak umjesto Krstanovića, Međimorca i Viduke, ali nije to ništa promijenilo u karlovačkoj igri. I dalje je bila prilično nepovezana i jalova. U 51. minuti Marković je obranio priliku Džalte, a šest minuta kasnije najprije je zaustavio pokušaj Smojvira iskosa, a onda je odličan udarac Šoljića s 25-26 metara vršcima prstiju skrenuo u gredu i ostavio Karlovac 1919 ‘na životu’. Nakon sat vremena igre ‘plavo-bijeli’ su se konačno ‘probudili’ i počeli prijetiti domaćim vratima. U 62. minuti Matyazh je snažno tukao pored vratnice nakon spuštene lopte glavom Stepinca, a isti je igrač pet minuta kasnije odlično pucao glavom, no Jagatić je sjajno obranio. U 72. minuti, nakon duela Milovića i Kopljara u kaznenom prostoru, sudac Kečinović dosudio je kazneni udarac za Karlovčane, no i naknadno promijenio svoju odluku. Čini se da je bio u pravu jer dojam je da je Milović prvi igrao loptom.  U 80. minuti Antičić je zamijenio Bunozu, šest minuta kasnije domaći su imali priliku preko Bičanića, a u prvoj minuti sudačke nadoknade Matyazh je još jednom vrlo dobro tukao glavom, ali bivši vratar ‘plavo-bijelih’ Jagatić upisao je još jednu izvrsnu obranu.

U posljednjem kolu Karlovac 1919 će na Čavlekovom stadionu ugostiti drugoplasiranog Radnika iz Križevaca.