Radio Mrežnica
ATLETIKA Podijeli

Karlovčanke šestoplasirane na Ekipnom PH-u, seniorke i seniori sedmi u Kupu, Smiljanec i Bruno Belčić ostvarili pojedinačne pobjede

Smiljanec je pobjedom u utrci na 1500 metara izborila nastup u reprezentaciji na Prvenstvu Balkana za seniore.

Atletičarke Karlovca osvojile su 6. mjesto na Ekipnom prvenstvu Hrvatske, a u Kupu Hrvatske seniorke i seniori zauzeli su 7. mjesto. Najbolja pojedinačna ostvarenja imali su Katarina Smiljanec i Bruno Belčić, koji su pobijedili u svojim nastupima.

Oba natjecanja održana su na Čavlekovom stadionu u organizaciji Atletskog kluba Karlovac. Za Kup se bodovalo prvih 12 mjesta u svakoj diciplini od 1 do 12 bodova, a za Ekipno prvenstvo Hrvatske ostvareni rezultati bodovali su se prema važećim bodovnim tablicama Svjetske atletike.

Na Ekipnom PH-u seniorke Karlovca osvojile su 6. mjesto među osam klubova s 13.574 bodova. Najbolji je bio zagrebački Dinamo-Zrinjevac s 19.048 bodova. Seniori nisu nastupili. A u Kup natjecanju i seniorke i seniori zauzeli su 7. mjesta pa je klub i u ukupnom poretku bio sedmi od 26 klubova.

Katarina Smiljanec bila je najbolja predstavnica karlovačkog kluba. Jučer je slavila u utrci na 1500 metara s vremenom 4:24.85 i osigurala nastup u reprezentaciji na Prvenstvu Balkana. A danas je pobjedu ostvarila i u utrci na 800 metara s rezultatom 2:08.28. Bruno Belčić upisao je pobjedu u utrci na 3000 metara sa zaprekama s vremenom 8:54.06, u kojoj je njegov brat Matko bio četvrti. Matko Belčić bio je četvrti i na 1500 metara, Sven Franjković bio je treći na 5000 i peti na 1500 metara, a četvrto mjesto osvojila je i Lea Novković na 100 metara s preponama.