Radio Mrežnica
ATLETIKA Podijeli

Katarina Smiljanec četvrta na 1.500 metara na Prvenstvu Balkana u turskom Izmiru

Smiljanec je jučer na 800 metara zauzela 12. mjesto, dok Bruno Belčić zbog ozljede nije završio utrku na 3.000 metara sa zaprekama.

Katarina Smiljanec i Bruno Belčić, atletičari Karlovca, nastupili su u sastavu hrvatske reprezentacije na Prvenstvu Balkana za seniore u turskom Izmiru. Smiljanec je na 1.500 metara zauzela 4. mjesto, na 800 metara bila je dvanaesta, dok Belčić, zbog ozljede, nije završio utrku na 3.000 metara sa zaprekama.

Smiljanec je jučer trčala na 800 metara. U konkurenciji 18 atletičarki zauzela je 12. mjesto s vremenom 2:06.43, nešto više od pet sekundi iza pobjednice Olhe Lyakhove iz Ukrajine.

No, danas je ostvarila puno bolji rezultat na 1.500 metara. Među 10 atletičarki zauzela je 4. mjesto s novim osobnim rekordom 4:16.47, samo 45 stotinki sporijim od brončane Lenute Petronele Simiuc iz Rumunjske. Belčić je nastupio u svojoj najjačoj disciplini, na 3.000 metara sa zaprekama, među 8 trkača. Međutim, prilikom preskoka vodene zapreke osjetio je problem s mišićem pa je odustao.