Radio Mrežnica
KOŠARKA Podijeli

Košarkaši Šanca upisali domaći poraz od zagrebačkog Agrodalma

Najbolji u karlovačkom sastavu bio je Antonio Kraljić s 22 koša, 5 skokova i 3 asistencije

KARLOVAC – Košarkaši Šanca večeras su u Sportskoj dvorani, u utakmici 10. kola Prve muške lige, poraženi od momčadi Agrodalma iz Zagreba rezultatom 90:83.

Unatoč porazu, trener Marijo Gašparović bio je zadovoljan zalaganjem svojih igrača, koji su protiv objektivno kvalitetnijeg i pogotovo fizički moćnijeg suparnika odigrali dobru utakmicu i na parketu prikazali veliki angažman.

Zagrepčani su otvorili utakmicu serijom 7:0, a Šanac se nakon četiri minute igra primaknuo na 11:10. Novim nizom ubačaja gosti se ponovo odmiču na 22:10 i dobivaju prvu četvrtinu rezultatom 27:19. Nakon nepunih pet minuta igre u drugoj dionici susreta Zagrepčani su došli do +12 (35:23), a u 17. minuti imaju i +14 (40:26). Tada Karlovčani ubacuju sedam koševa zaredom i smanjuju na 40:33, a gosti do poluvremena podižu svoju prednost na +10 (43:33).

Serijom 6:0 Agrodalm otvara treću četvrtinu i dolazi do +16 (49:33), a u 27. minuti na semaforu je 20 koševa viška za goste (62:42). Karlovčani do kraja četvrtine spuštaju prednost Zagrepčana na +16 (68:52) i onda se u 34. minuti primiču na -10 (76:66). No, gosti su u posljednjih šest minuta uspjeli održati prednost i zasluženo odnijeti pobjedu.

Najbolji u karlovačkim redovima bio je Antonio Kraljić s 22 koša, 5 skokova i 3 asistencije, Češković je ubacio 23, Josipović 16, Panjević 12 (uz 9 skokova i 8 asistencija), a Mileta 10 poena.

Ovisno o ostalim rezultatima ovog kola, Šanac će ostati na 7. ili pasti na 8. mjesto ljestvice, a u sljedećem kolu gostuje u Zagrebu kod momčadi Rudeša.