Puljani su bili bolja momčad u prvom dijelu, što su i okrunili pogotkom Grbića u 42. minuti i otišli na odmor s minimalnom prednošću. U drugom poluvremenu Karlovac je zaigrao znatno bolje, došao do izjednačenja u 71. minuti golom Željka Kovačevića s bijele točke, a veliku pobjedu i ogromnu radost tribina donio je Enes Novinić u posljednjoj trećoj minuti sudačke nadoknade.
Na stadionu se sinoć dogodio incident između policije i navijačke skupine Gademz. Vjerni navijači Karlovca u jednom su trenutku napustili južnu tribinu zbog, kako su nam rekli, provokacija policijskih snaga, a nakon što su nastavili pratiti dvoboj sa prostora iza tribine, rečeno im je da odmah moraju napustiti stadion ili će biti privedeni. Što se točno dogodilo doznat ćemo vjerojatno iz službenog priopćenja PU karlovačke, no moramo priznati kako za vrijeme utakmice nismo zamijetili bilo kakvo ponašanje Gademza koje bi izazvalo policijsku intervenciju.
I trener Srećko Lušić konstatirao je da je njegova momčad odigrala dva potpuno različita poluvremena, ali na kraju zasluženo došla do bodova.
Najslabiji dio Lušićeve momčadi sinoć je bila obrana, koja je u mnogim situacijama pokazivala nesigurnost i neuigranost, no karlovački strateg upozoravao je na to i uoči utakmice, svjestan da su Barišić i Vuk vrlo kratko u klubu, a Čejvanović tek oporavljen od ozljede zbog koje dugo nije igrao.
Trener Istre 1961 Igor Pamić naglasio je da je i njegova momčad također odigrala dva različita poluvremena. I dok je prvo bilo, prema njegovim riječima, fantastično, dominantno i s puno prilika za pogotke, za drugo je kazao da ga se srami.
Nogometaši Karlovca u sljedećem kolu, u petak, gostuju u Kranjčevićevoj kod Zagreba.