Radio Mrežnica
ODBOJKA Podijeli

Mlade ‘Kelteksice’ u Zagrebu nadigrale trećeplasiranu ekipu Medveščaka i prekinule niz od četiri uzastopna poraza

U trećem i četvrtom setu Zagrepčanke su imale osjetnu prednost, no Karlovčanke su pokazale karakter, preokretima uzele oba te došle do zasluženih bodova.

Odbojkašice Kelteksa II danas su u Zagrebu prekinule niz poraza u Prvoj B hrvatskoj ligi Sjever. U utakmici pretposljednjeg 21. kola nadigrale su domaću ekipu Medveščaka s 3:1 u setovima.

Doputovale su Karlovčanke na ogled s trećeplasiranom ekipom lige sa četiri uzastopna poraza, ali i u punom sastavu, pojačane s Vladić, Milovanović i Vlašić iz prvog sastava. Iako su odigrale s dosta oscilacija, pokazale su karakter, posebno u trećem i četvrtom setu, i zasluženo došle do jedanaeste prvenstvene pobjede.

Prvu su dionicu susreta lako riješile u svoju korist. Kod 7:7 počele su se odvajati, otišle na 16:11 i dobile je glatko s 25:18. Međutim, takvu dominaciju nisu prikazale i u ostatku dvoboja. Vrlo izjednačen drugi set, u kojem se vodstvo selilo s jedne na drugu stranu, dobile su Zagrepčanke s 25:23 i poravnale. Otvorile su potom domaće treći set s 12:4 i činilo se da će vrlo brzo do preokreta. Imale su i 16:9 te 20:17, ali u samoj završnici mlade Karlovčanke bile su koncentriranije te od 22:21 okrenule na 25:22 i ponovo povele. A vrlo sličan bio je i četvrti set. Zagrepčanke su ga otvorile vodstvom 10:4, imale su 16:8, a u završnici i 22:17. Međutim, serijom 6:0 naše su igračice preokrenule na 23:22 i došle do prve meč lopte (24:23). Domaće su je obranile pa su imale set loptu za 2:2 (26:25), no Karlovčanke su je spasile i s 28:26 došle do pobjede.

Kelteks II je ostao na 6. mjestu ljestvice s 21 bodom. U utorak od 19 sati će u dvorani ‘Mihajla Prezelja Mitile’ na Dubovcu odigrati odgođeni susret 20. kola s Mladosti III, a potom u posljednjem kolu ugostiti Olimpik II.