Radio Mrežnica
Podijeli

‘Nadigrali smo Zadar u svim segmentima igre’

Bili smo dominantni, pogotovo prvo poluvrijeme, i govorio sam cijeli tjedan da moramo iskoristiti kvalitetu, elan i samopouzdanje koje imamo – nastavio je Pamić.

– Isto tako mi je posebno drago, da se vratim mjesec dana unazad, kad sam rekao da ćemo treće, četvrto kolo biti u optimalnoj formi i normalno je da moram čestitati svojim igračima jer su pružili jednu vrhunsku partiju – kazao je Pamić.

Pamić je posebno istaknuo sjajnu atmosferu na stadionu, koja je njegovim igračima dala dodatnu snagu, ali i posljednjih pola sata igre, koje su, kaže, odigrali vrlo mirno i hladno i držali sve konce u svojim rukama.

– Ja ipak mislim da smo, bez obzira, zadnjih pola sata odigrali strašnu utakmicu jer nismo dozvolili ‘Zadru’, koji se dignuo, niti jednu opasnost. Nakon onoliko promašenih šansi u igrače se uvukao određeni strah, više ni ritmom ni koncentracijom nismo mogli zadovoljiti kriterije iz prvih 60 minuta, ali ja sam presretan radi zadnjih 30 minuta. Vrlo smo mirno, hladno i staloženo držali konce igre u svojim rukama – napomenuo je Pamić

Iako je pohvalio sve svoje igrače na pruženoj igri, Pamić se osvrnuo na jedan detalj utakmice koji ga je naljutio.

– Imam zamjerku drugo poluvrijeme. Znate kako su oni došli do stative? Kovačević ide petom nešto motati, izgubi loptu, Vukman ispadne, i ovaj dođe do šuta. Da je bilo 2:1, mi bi plakali do kraja utakmice. To si ozbiljna ekipa u tim momentima ne smije dozvoliti, ne može se u jednoj minuti prosuti 60-70 dobrih minuta! Ali, pokušat ćemo to ispraviti – upozorio je Pamić.

Trener ‘Zadra’ Dalibor Zebić kazao je kako se njegova momčad u startu utakmice još kako-tako držala, no osim vratara Ježine, nisu imali raspoloženog igrača. Bili smo sretni, kaže, što smo na poluvremenu gubili samo s 1:0.

– Drugo poluvrijeme smo se odlučili malo presložiti, napraviti neke stvari, ali smo primili u prvoj, drugoj minuti odmah gol i praktički je sve naše palo u vodu, iako je to drugo poluvrijeme, u odnosu na očajno prvo, bio mali pomak. U 60. minuti smo imali priliku za eventualno vraćanje u utakmicu, ali kako smo igrali cijelu utakmicu, nismo ni to zaslužili. Prema tome, još jednom čestitam ‘Karlovcu’ na uvjerljivoj pobjedi – kazao je Zebić.

Kao i Pamić, i trener Zadrana bio je oduševljen ambijentom na stadionu i zaželio Karlovčanima što više utakmica u ovakvoj atmosferi.

‘Plavo-bijeli’ se, nakon nepotpunog 4. kola, nalaze na 4. mjestu prvenstvene ljestvice s 8 bodova, a u sljedećem kolu gostuje u Koprivnici kod ‘Slaven Belupa’.