Nakon što se na križanju Brze ceste i Tomislavove upalilo crveno i nakon što je kamion stao, izgleda da mu je crveno predugo trajalo pa ga je odlučio "ubrzati". Metar po metar kretao je naprijed kamionom iako je crveno i dalje trajalo, i u tom "cupkanju" stigao i nasred pješakog prijelaza. Pješaci koji su ga prelazili na zeleno mahali su nervoznom kamiondžiji, no on se na to nije previše obazirao. Negodovanju pješaka pridružili su se i ostali vozači jer je kamiondžija ovim svojim postupkom i kretanjem na crveno ugrozio promet i to na najfrekventnijem karlovačkom raskrižju.
Naravno,kao šećer na kraju, reći ćemo da dok je "cupkao" s kamionom i migoljio metar po metar na crvenom, tipkao je po mobitelu.