Radio Mrežnica
RUKOMET Podijeli

Rukometaši Karlovca izborili ostanak u ‘Premijerki’, iako su u Rudama odigrali vrlo slabu utakmicu i upisali poraz

U krugu momčadi s 19 bodova Karlovčani su na kraju zauzeli spasonosnu 6. poziciju. Moslavina i Osijek idu u dodatne kvalifikacije, a ispadaju KTC i Ribola Kaštela.

Rukometaši Karlovca izborili su ostanak u Paket24 Premijer ligi! Najbitnija je to vijest nakon večeras odigranih utakmica posljednjeg 10. kola Lige za ostanak, u kojem su Karlovčani odigrali vrlo slabu utakmicu u Rudama i upisali poraz, ali u krugu momčadi s po 19 bodova zauzeli su na kraju spasonosno 6. mjesto i ostali u najvišem rangu hrvatskog muškog rukometa.

‘Milijun’ kombinacija bilo je uoči večerašnjeg posljednjeg kola Lige za opstanak, a u većini njih Karlovčani su trebali izboriti opstanak i u slučaju poraza u Rudama. To se na kraju i dogodilo. Ispunili su osnovni cilj i ostali u najvišem rangu hrvatskog muškog rukometa. Na konačnoj ljestvici zauzeli su 6. mjesto s 19 bodova, koliko imaju i Dubrava, Rudar, Moslavina i Osijek. No, Kutinjani i Osječani u tom krugu imaju najslabiji međusobni omjer pa ih čekaju dodatne kvalifikacije, a izravno ispadaju KTC i Ribola Kaštela.

Što se tiče same večerašnje utakmice u Rudama protiv Rudara, ona je, kao i velika većina gostujućih ove sezone, bila za zaborav. Karlovčani su odigrali napadački vrlo loše, pogotovo u prvom poluvremenu. Imali su na koncu manje od 50% šuta, a prevagu domaćima donijeli su i vratari, koji su upisali 14 obrana, u odnosu na karlovačkih samo pet.

Naši su se dobro držali do 18. minute i rezultata 8:7 za domaće. A onda su, po običaju, zaredali s promašajima i izgubljenim loptama. Više od deset minuta nisu postigli pogotka pa se Rudar velikom serijom 8:0 odvojio na 16:7 i prelomio utakmicu na svoju stranu. Naši su do odmora smanjili na 16:9, no već u petoj minuti nastavka Dominik Smojver zaradio je treće isključenje, što je dodatno umanjilo izglede za povratak u utakmicu, ako su uopće i postojale. Iako je momčad trenerice Rašić u nastavku odigrala bolje i u napadu i u obrani, ‘rudari’ su čvrsto držali prednost sve do 55. minute i rezultata 23:16. U završnici su stali pa su naši serijom 5:0 ublažili poraz na konačnih 23:21.

Tatjana Rašić, trenerica: Odigrali smo napadački loše, pogotovo u prvom poluvremenu. Imali smo jako puno neiskorištenih zicera, ‘ubio’ nas je njihov golman. Obrana i nije bila tako loša kad se sve zbroji. Ispunili smo na kraju cilj, ostali smo u ligi, šteta je što nismo uzeli bodove.

Ivano Grčić je sa 7 pogodaka bio najefikasniji igrač utakmice, Šalković je postigao 5, Capan, Bosiljevac i Dominik Smojver po 2, a Benić, Rukavina i Mrljak po 1 gol. Radočaj je upisao 3, a Kajba 2 obrane.