9C° Ogulin

10C° Ozalj

8C° Slunj

Sport KOŠARKA Podijeli

Šanac izgubio na gostovanju kod Kastva, u karlovačkom taboru nezadovoljni suđenjem

Najefikasniji u karlovačkoj ekipi bili su Vladić i Stipić s po 17 koševa.

Košarkaši Šanca večeras su u Kastvu, u utakmici 12. kola Druge muške lige Zapad, prvog u proljetnom dijelu sezone, poraženi od domaće momčadi Kastva rezultatom 84:74.

Na otvaranje drugog dijela prvenstva Karlovčani su doputovali bez Požara, Češkovića, Stojsavljevića i Jagara. Odigrali su solidnu utakmicu, ne može im se predbaciti nedostatak srčanosti i borbenosti, ali nisu imali dovoljno kvalitete doći do pozitivnog rezultata. Utakmica je bila prilično nervozna, a krajem druge četvrtine došlo je do incidentne situacije. Penić je dobio laktom u glavu od jednog domaćeg igrača, stvorila se gužva na parketu, bilo je i naguravanja, a suci su na kraju isključili iz igre Penića i jednog igrača Kastva. U karlovačkom su taboru na kraju susreta bili poprilično nezadovoljni suđenjem pa su, neslužbeno doznajemo, podnijeli i prigovor na odluke sudačke trojke.

Šanac je, kao i prošlog vikenda u odgođenom susretu u Malom Lošinju, slabije ušao u utakmicu pa je nakon prvih deset minuta igre bio u zaostatku 11 koševa (27:16). Nešto bolje odigrao je drugu dionicu utakmice, ali nije uspio smanjiti razliku. Štoviše, domaći su na poluvrijeme odnijeli +14 (47:33). Kastavčani su bili nešto bolji i u trećoj četvrtini pa su u zadnjih deset minuta igre prenijeli vodstvo od 18 koševa (68:50), a Karlovčani su dobili posljednju i ublažili poraz.

Najbolji strijelci karlovačke momčadi večeras su bili Vladić i Stipić s po 17 koševa, Ćosić je ubacio 16, Turković 11, Penić i Manjerović po 4, Katić 3, a Jakara 2 poena.

Nakon 12. kola Šanac na kontu ima po šest pobjeda i poraza.