Radio Mrežnica
KOŠARKA Podijeli

Šanac kod kuće poražen od drugoplasirane pulske Stoje, centar Đugum nezaustavljiv za domaću obranu

Najefikasniji u domaćem sastavu bio je Karlo Vladić s 29 koševa.

KARLOVAC – Košarkaši Šanca danas su u dvorani ‘Mihajla Prezelja Mitile’ na Dubovcu, u utakmici 14. kola Druge muške lige Zapad, izgubili od momčadi Stoje iz Pule rezultatom 100:85.

Kvalitetna gostujuća momčad stigla je u Karlovac kao drugoplasirana na ljestvici sa samo dva poraza u dosadašnjem dijelu sezone i opravdala status favorita. Domaći su bili borbeni i motivirani, trudili su se koliko su mogli, ali ponajprije nisu mogli izaći na kraj s pulskim centrom Marinom Đugumom, koji je nemilice trpao domaći koš i bio nezaustavljiv za karlovačku obranu. Kad god bi se domaći rezultatski približili i zaprijetili sigurnoj prednosti gostiju, Puljani su odigravali na Đuguma, koji je pronalazio put do domaćeg koša i na koncu ubacio 35 poena.

Bolji su bili Puljani u prvoj četvrtini (23:16), a dobili su i drugu pa su na poluvrijeme odnijeli +12 (57:45). Serijom 6:1 otvorili su treću dionicu utakmice i povećali vodstvo na 63:46, a kako je četvrtina odmicala, Šanac je topio njihovu prednost i u završnici treće četvrtine došao do -11 (72:61). Nažalost, Puljani su četvrtinu okončali s pet uzastopnih poena i u posljednju prenijeli +16 (77:61). Osam minuta prije kraja susreta Karlovčani su se ponovo rezultatski malo primakli (80:68) i ponudili nadu navijačima da bi susret mogli učiniti neizvjesnim. Međutim, gosti su odmah uzvratili, uskoro otišli na +20 (89:69) i riješili pitanje pobjednika.

Strijelce Šanca predvodio je Karlo Vladić s 29 poena, Češković je ubacio 21, Penić 16, Ćosić 14, Stipić 4, a Turković 1 koš.

Nakon 14. kola Šanac ima po sedam pobjeda i poraza, a u sljedećem kolu gostuje u Pazinu kod istoimene domaće momčadi.