Radio Mrežnica
KOŠARKA Podijeli

Šanac na domaćem parketu izgubio od Rovinja i upisao peti ovosezonski poraz

Strijelce domaćih ponovo je predvodio Matija Češković s 26 koševa.

KARLOVAC – Peti ovosezonski poraz u Drugoj muškoj ligi Zapad upisali su košarkaši Šanca večeras u Sportskoj dvorani. U utakmici 6. kola izgubili su od momčadi Rovinja rezultatom 67:54.

Karlovčani su zaigrali s iskusnim Češkovićem u sastavu, kao i u prethodnim domaćim utakmicama, ali bez Požara i Ćosića. Potonji je bio u sastavu, ali zbog ozljede nije ulazio u igru. Češković je i večeras imao vrlo dobar napadački učinak, ali nije imao raspoloženih suigrača koji bi se mogli ‘pohrvati’ s Rovinjanima i uzeti im bodove.

Vrlo izjednačena prva četvrtina pripala je gostima rezultatom 23:21, kao i druga, u kojoj su strijelci s obje strane bili vrlo neprecizni (13:8) pa se na poluvrijeme otišlo s vodstvom Rovinjana 36:29. Gosti su utakmicu prelomili u nastavku, točnije u trećih deset minuta igre. Dobili su tu dionicu utakmice s 11 koševa viška i u zadnju četvrtinu ušli s rezultatom 61:43. Iako su Gašparovićevi košarkaši posljednjih deset minuta igre bili nešto bolji od gostiju (11:6), Rovinjani su u potpunosti kontrolirali susret i upisali zasluženu pobjedu.

Najraspoloženiji u domaćoj momčadi bio je Matija Češković s 26 koševa, Manojlović je ubacio 13, Vladić 6, Mataković 5, a Jakara i Manjerović po 2 koša.

U sljedećem kolu, ovog vikenda, Šanac gostuje u Malom Lošinju kod momčadi Jadranke.