1C° Slunj

Sport KOŠARKA Podijeli

Šanac nakon produžetka upisao domaći poraz od Kraljevice

Najraspoloženiji u domaćoj momčadi bio je Tin Panjević sa 41 košem.

KARLOVAC – Košarkaši Šanca večeras su u Sportskoj dvorani doživjeli prvi ovosezonski poraz u Drugoj muškoj ligi Zapad. U utakmici 4. kola pobijedila ih je, nakon produžetka, momčad Kraljevice rezultatom 89:88.

Natjecateljska stanka zbog koronavirusa ostavila je traga na Gašparovićevoj momčadi, koja večeras nije bila na pravoj razini. Najbolje je odigrala prvu četvrtinu, dok je još bila svježa, a u nastavku utakmice prilično se mučila. Izuzev sjajnog Tina Panjevića, u domaćoj ekipi večeras nije bilo raspoloženog igrača u napadu, a ni obrambenu fazu igre Karlovčani nisu odigrali na pravi način.

Prvu četvrtinu Šanac je dobio rezultatom 29:16, a Kraljevičani drugu sa 17:15 pa su domaći na poluvrijeme otišli s +11 (47:36). Već početkom treće dionice igre gosti su se opasno približili (52:48), no Karlovčani su ipak dobro odigrali nastavk te četvrtine i u posljednju prenijeli 9 koševa viška (62:53). Međutim, Kraljevica je puno bolje ušla u posljednju četvrtinu i serijom 12:1 preokrenula na 65:63. Nakon trice Panjevića, Šanac je tri minute prije kraja imao +5 (75:70). Gosti su sa sedam uzastopnih poena ponovo preokrenuli (77:75), a Panjević je košem 30 sekundi prije isteka četvrtine izjednačio. Kraljevičani ne koriste posljednji napad i susret odlazi u produžetak. Vrlo napeto bilo je u dodatnih pet minuta igre. 52 sekunde prije kraja Panjević je zabio koš i dodatno bacanje za 88:85, a gosti smanjili na 88:87. Šanac ne uspijeva realizirati napad pa Kraljevičani dvije i pol sekunde prije isteka vremena iz slobodnih bacanja dolaze do 89:88. U preostalom vremenu pokušao je Beber, ali nije pogodio.

Najefikasniji u karlovačkoj momčadi bio je Tin Panjević sa čak 41 košem, Božić je ubacio 17, Turković 14, Vladić i Beber po 7, a Ćosić 2 poena.

Nakon dvije odigrane utakmice Šanac na kontu ima pobjedu i poraz.

SPORTSKI VIKEND

Odbojkašice Karlovca u samoizolaciji, rukometaši Karlovca domaćini Hrvatskom dragovoljcu, odgođen ogled ‘školarki’ i Senjanki