Radio Mrežnica
KOŠARKA Podijeli

Šanac poražen u Pazinu, Luka Ćosić se ozlijedio već u prvoj četvrtini

Najraspoloženiji u karlovačkoj momčadi bili su Turković s 24 i Penić s 20 koševa.

Košarkaši Šanca večeras su u Pazinu, u utakmici 15. kola Druge muške lige Zapad, poraženi od domaće momčadi Pazina rezultatom 83:76.

Trener Marijo Gašparović i na ovo je gostovanje došao s prilično oslabljenom ekipom i taj problem bi vodstvo kluba trebalo pokušati riješiti jer da je Šanac večeras bio kompletan, kao i u nekim drugim gostujućim ogledima, vjerojatno bi na kontu imao više bodova no što ih ima nakon 15 kola prvenstva. Uz problem s manjkom rotacije, već u prvoj četvrtini ozlijedio se Luka Ćosić pa je karlovačka momčad ostatak utakmice odigrala dodatno oslabljena. Unatoč svemu tome, karlovački su se košarkaši odlično borili protiv domaćina, u završnicu susreta ušli s vodstvom, no nekoliko diskutabilnih odluka sudaca dovelo je do preokreta i pobjede Pazinjana.

Prva četvrtina bila je u potpunosti izjednačena (18:18), a kao što smo naveli, Ćosić je zadobio ozljedu ahilove tetive i vjerojatno će duže izbivati s parketa. I druga dionica utakmice bila je vrlo tijesna, ali Šanac ju je dobio i na poluvrijeme otišao s malom prednošću (47:45). Gusto je bilo i nakon poluvremena. Pazinjani su treću četvrtinu riješili u svoju korist i u posljednjih se deset minuta igre ušlo s njihovim vodstvom 66:65. Šanac je u završnicu susreta ušao s malim vodstvom, ali onda su suci dvije-tri diskutabilne odluke presudili na domaću stranu i Pazinjani su došli do pobjede.

Najefikasniji u karlovačkoj ekipi bio je Turković s 24 koša, Penić je ubacio 20, Vladić 14, Stipić i Katić po 8, a Lovrinić 2 poena.

Nakon 15. kola Šanac na kontu ima sedam pobjeda i osam poraza, a u sljedećem kolu dočekuje riječki FSV.