0C° Slunj

Sport KOŠARKA Podijeli

Šanac poražen u Vukovaru od Borova, izgledi za opstanak sve manji

Najbolji u Gašparovićevoj momčadi bio je Filip Mileta s 18 koševa i čak 17 skokova.

U vrlo bitnoj utakmici u borbi za opstanak u Prvoj muškoj ligi, odigranoj večeras u Vukovaru, košarkaši Šanca poraženi su od domaće momčadi Borova rezultatom 79:73.

Zbog izostanka Panjevića, trener Marijo Gašparović cijelu je utakmicu odigrao sa samo petoricom igrača – Češkovićem, Miletom, Požarom, Josipovićem i Kraljićem. I Karlovčani su cijelu utakmicu vrlo dobro parirali Vukovarcima, borili se koliko su mogli, ali su, kao i prije tjedan dana u ogledu sa splitskim Universitasom, ostali praznih ruku u posljednjoj četvrtini.

Šanac je otvorio utakmicu vodstvom 11:4, imao je i 20:15, ali su domaći u završnici prve četvrtine preokrenuli na 22:21. Nakon polovice igre u drugoj Borovo je pobjeglo na +7 (30:23). Minutu i sedam sekundi prije poluvremena domaći su došli i do +10 (43:33), ali su Karlovčani sa šest uzastopnih poena smanjili i na odmor otišli s prihvatljivih 43:39.

Šest poena u nizu ubacio je Šanac i na početku treće četvrtine i poveo 45:43. Domaćin je ubrzo vratio prednost na svoju stranu i držao minimalno vodstvo, a u samoj završnici treće četvrtine podigao je na +6 (62:56). Nakon manje od tri minute igre u posljednjoj dionici utakmice Vukovarci su se odlijepili na +14 (71:57) i Karlovčani više nisu imali snage vratiti se u utakmicu. Na polovici četvrtine primakli su se na -7 (74:67), no domaći su ubacili pet poena u nizu, ponovo odmakli i mirno priveli susret kraju.

Najbolji u karlovačkom sastavu bio je Filip Mileta s 18 koševa i čak 17 skokova, Češković je ubacio 24, Josipović 16, Kraljić 9, a Požar 6 poena.

Nakon 18. kola Šanac je ostao na pretposljednjem 11. mjestu ljestvice s 23 boda i četiri kola prije kraja sezone ima sve manje izgleda za opstanak. U sljedećem kolu gostuje u Ludbregu kod Grafičara, koji ima isti broj bodova, i ne dobije li taj dvoboj, gotovo će sigurno ispasti u niži rang.