Radio Mrežnica
KOŠARKA Podijeli

Šanac sa samo šest igrača vrlo uvjerljivo nadigrao slabašnu momčad Poreča

Najefikasniji u večerašnjoj pobjedi Karlovčana bio je Tin Panjević s 31 košem.

Košarkaši Šanca večeras su u Sportskoj dvorani, u utakmici 9. kola Druge muške lige Zapad, posljednjeg u jesenskom dijelu sezone, uvjerljivo nadigrali momčad Poreča rezultatom 111:67.

Trener Starčević imao je velikih kadrovskih problema pa je večeras mogao računati na samo šestoricu igrača – Bebera, Panjevića, Škrtića, Jakina, Božića i Đukića. No, i oni su bili sasvim dovoljni da karlovačka momčad ubilježi glatku pobjedu nad slabašnim gostima.

U prvoj četvrtini, kod 16:15, domaći su napravili seriju 13:0, odvojili se i već u prvih deset minuta igra došli do +19 (35:16). I u drugoj su nastavili s povećanjem vodstva pa su na poluvrijeme otišli s 59:31. Porečani su bolje ušli u treću dionicu utakmice i smanjili na 71:50, ali Karlovčani su u preostalom vremenu napravili seriju 16:2, u posljednju četvrtinu ušli s + 35 (87:52) i razriješili sve eventualne dvojbe oko pobjednika.

Najefikasniji u domaćem sastavu bio je Tin Panjević s 31 košem, Beber je dao 24, Božić 23, Jakin 13, Škrtić 11, a Đukić 9 poena.

Šanac na zimsku stanku odlazi s pet pobjeda i tri poraza, a odgođenu utakmicu 8. kola u Pazinu protiv istoimenog domaćina odigrat će uoči početka drugog dijela prvenstva.