8C° Ogulin

10C° Ozalj

7C° Slunj

Sport KOŠARKA Podijeli

Šanac se nadao bodovima u Malom Lošinju, ali upisao poraz od posljednjeplasirane Jadranke

Najraspoloženiji u karlovačkoj ekipi bili su Vladić s 21 i Ćosić s 18 koševa.

Košarkaši Šanca večeras su u Malom Lošinju, u odgođenoj utakmici 11. kola Druge muške lige Zapad, poraženi od domaće momčadi Jadranke rezultatom 69:63.

Ovaj susret zadnjeg kola jesenskog dijela sezone bio je odgođen zbog vremenskih neprilika, koje su prekinule trajektni promet pa karlovački košarkaši nisu mogli doputovati u Mali Lošinj. Trener Marijo Gašparović u ovom je dvoboju vidio dobru priliku za gostujuće bodove jer domaćin je posljednjeoplasiran na ljestvici, a uspio je nagovoriti i iskusnog Matiju Češkovića, koji inače ne putuje na gostovanja, da pomogne momčadi da u Malom Lošinju upiše bodove. Nažalost, nije pomoglo. Karlovčani su loše ušli u utakmicu i zaostatak kojeg su imali nakon prve četvrtine do kraja susreta nisu uspjeli nadoknaditi.

Samo osam poena uspjeli su ubaciti karlovački košarkaši u prvih deset minuta igre pa je Jadranka došla do +14 (22:8). Posložio se Šanac u drugoj i dobio je, ali na poluvrijeme je ipak otišao sa zaostatkom od 8 koševa (33:25). Nastavak utakmice bio je vrlo izjednačen. Nakon novih deset minuta igre Karlovčani su smanjili na 55:49, ali u posljednjoj nisu uspjeli izbjeći poraz. U samoj završnici susreta došlo je do incidenta. Nakon jednog zakucavanja Penića, predsjednik domaćeg kluba nogom je udario stolicu, igrači s klupe utrčali su u teren, nastala je gužva, ali suci nisu nikoga sankcionirali.

Najefikasniji u karlovačkoj ekipi bio je Karlo Vladić s 21 poenom, Ćosić je ubacio 18, Češković 11, Penić 9, a Turković 4 koša.