2C° Slunj

Sport KOŠARKA Podijeli

Šanac u Crikvenici ubilježio deseti ovosezonski poraz

Najbolji u karlovačkoj momčadi bili su Vladić i Ćosić s po 24 koša.

Košarkaši Šanca večeras su u Crikvenici upisali i deseti ovosezonski poraz u Drugoj muškoj ligi Zapad. U utakmici 13. kola izgubili su od momčadi Crikvenice rezultatom 83:71.

Karlovčani su nastupili u pomlađenom sastavu, bez Češkovića i Požara, i pružili solidnu partiju protiv iskusnog domaćina. Imali su dobar pristup igri, bili borbeni i motivirani, ali nije ih pretjerano dobro služio šut. Napravili su i dosta pogrešaka, koje su plod neiskustva, a Crikveničani su to znali kazniti i doći do zaslužene pobjede.

Prvu četvrtinu domaći su riješili u svoju korist rezultatom 24:14, a bili su bolji i u drugoj pa su na poluvrijeme otišli s osjetnom prednošću 47:28. Gašparovićeva momčad bitno bolje odigrala je nastavak utakmice. Prvo je u trećoj četvrtini bila u egalu s domaćinom pa se u posljednjih 10 minuta ušlo s +19 za Crikvenicu (67:48), a onda je u završnoj dionici susreta bila bolja od domaćina i ublažila poraz.

Najraspoloženiji u karlovačkoj momčadi bili su Vladić i Ćosić s po 24 poena, Jakara je dao 8, Manojlović, Manjerović i Mlinarić po 4, a Babić 3 koša.

U sljedećem kolu Šanac na svom parketu dočekuje momčad Pazina.