Radio Mrežnica
KOŠARKA Podijeli

Šanac u Puli doživio još jedan uvjerljiv poraz, raspoloženi kapetan Panjević postigao 41 koš

Uz kapetana, dobar napadački učinak ubilježio je i Karlo Vladić s 22 poena.

Košarkaši Šanca večeras su u Puli, u odgođenom susretu 3. kola Druge muške lige Zapad, poraženi od domaće momčadi Stoje rezultatom 105:83.

I na ovo gostovanje Karlovčani su otputovali bitno oslabljeni, bez Bebera, Ćosića, Božića i Stipića, ali odigrali su znatno bolje nego prošlog vikenda u Kastavu, kada su doživjeli poraz od čak 51 koša razlike. Prije svega su bili kvalitetniji u napadačkoj fazi igre i to ponajviše zahvaljujući vrlo raspoloženom kapetanu Tinu Panjeviću, no obrambeno nisu mogli parirati domaćinu, koji je zasluženo slavio.

Prvu četvrtinu Puljani su riješili u svoju korist rezultatom 27:16, a Šanac je uspješno parirao u drugoj, koja je završila 24:24 pa se na odmor otišlo s +11 za domaćina (51:40). Nakon odmora, Puljani su u narednih deset minuta riješili pitanje pobjednika. Podigli su prednost na +22 (79:57), a karlovačka momčad nije se našla u većem zaostatku isključivo zbog napadačkog učinka Panjevića, koji je postigao 13 od 17 koševa Gašparovićeve ekipe. U posljednjoj dionici susreta Puljani su održali stečenu prednost i upisali uvjerljivu pobjedu.

Tin Panjević još jednom je napadački bio vrlo raspoložen i postigao čak 41 koš, Vladić je ubacio 22, Manjerović 7, Turković i Karlica po 5, a Vučetić 3 poena.

U četiri odigrana susreta Šanac je upisao pobjedu i tri poraza, a u nedjelju, u 6. kolu, dočekuje momčad Pazina.