-1C° Ogulin

1C° Ozalj

-0C° Slunj

Sport KOŠARKA Podijeli

Šanac u Rijeci upisao šesti ovosezonski poraz, odigrao vrlo loše prve dvije četvrtine

Tin Panjević s 22 poena bio je ponovo najefikasniji u karlovačkoj ekipi.

Košarkaši Šanca danas su u Rijeci doživjeli šesti ovosezonski poraz u Drugoj muškoj ligi Zapad. U utakmici 12. kola nadigrani su od domaće momčadi Kvarnera Juniora rezultatom 91:73.

Nakon domaćeg poraza od Krka na otvaranju proljetnog dijela sezone, nadali smo se da karlovački košarkaši mogu do slavlja protiv mlade osmoplasirane riječke momčadi. Međutim, odigrali su jako loše prve dvije četvrtine, što ih je koštalo novog prvenstvenog poraza. Gašparović na raspolaganju nije imao Božića i Turkovića, no to definitivno ne može biti opravdanje za slabu igru, pogotovo u obrani u prvih 20 minuta igre.

Riječani su iskoristili loš ulazak Šanca u utakmicu i nakon prvih deset minuta igre poveli 28:14, a vrlo slična bila je i druga četvrtina, u kojoj su ponovo domaći dominirali i do poluvremena povećali prednost na +24 (57:33). U nastavku susreta Karlovčani su konačno posložili obranu, ali nisu imali dovoljno kvalitete za preokret. Nakon izjednačene treće četvrtine (16:16), u posljednjih deset minuta bili su bolji, čak i spustili zaostatak na 10 koševa, ali uzastopnim pogreškama u završnici dozvolili su Riječanima da ponovo rezultatski odmaknu i osiguraju pobjedu.

Najefikasniji u redovima karlovačke ekipe ponovo je bio Tin Panjević s 22 poena, Vladić je ubacio 16, Pastuhović 14, Ćosić 13, Muža 4, a Stipić i Jakara po 2 koša.

Nakon 12. kola Šanac na kontu ima po šest pobjeda i poraza, a u sljedećem kolu dočekuje momčad Pule 1981.

Novi pripremni poraz ‘školarki’ od Udarnika, Velikogoričanke večeras realizatorski bolje raspoložene