5C° Duga Resa

4C° Ogulin

5C° Ozalj

Sport KOŠARKA Podijeli

Šanac uvjerljivim porazom u Kastvu okončao vrlo slabu sezonu, u proljetnom dijelu prvenstva upisao samo jednu pobjedu

U karlovačkom sastavu večeras je najraspoloženiji bio Ćosić s 26 koševa.

Uvjerljivom porazom u Kastvu od istoimenog domaćina, košarkaši Šanca okončali su vrlo slabu sezonu u Drugoj muškoj ligi Zapad.

Kao i mnogo puta ove sezone, Gašparovićeva je momčad na gostovanje doputovala bitno oslabljena – bez Božića, Vladića, Pastuhovića, Jakare i Turkovića. U takvom okrnjenom sastavu uspjela je samo prvo poluvrijeme parirati domaćinu, koji je u nastavku utakmice došao do uvjerljivog slavlja. Prvu četvrtinu Karlovčani su dobili 23:20, no u drugoj je Kastav preokrenuo i otišao na odmor s vodstvom 45:40. U ostatku susreta domaćin je dominirao. Nakon treće četvrtine povećao je prednost na +18 (72:54), a u posljednjoj potpuno deklasirao Karlovčane na konačnih 104:64.

Ćosić je s 26 koševa bio najraspoloženiji u karlovačkom sastavu, Car je dao 11, Muža 10, Brozović 7, a Panjević i Jakin po 5 koševa.

Šanac je ostvario 7 pobjeda i 11 poraza i sezonu će okončati na 7. ili 8. mjestu ljestvice. Nakon solidnog jesenskog dijela, u kojem je ubilježio šest pobjeda i tri poraza, u potpuno razočaravajućem proljetnom dijelu prvenstva upisao je samo jednu pobjedu u devet odigranih susreta.