20C° Slunj

Sport KOŠARKA Podijeli

Šanac uvjerljivo nadigrao Kraljevicu i upisao devetu ovosezonsku pobjedu

Najefikasniji u domaćoj momčadi bili su Češković s 26 i Turković s 22 koša.

KARLOVAC – Košarkaši Šanca danas su u Sportskoj dvorani, u utakmici 18. kola Druge muške lige Zapad, pobijedili momčad Kraljevice rezultatom 93:71.

Iako su Karlovčani u prvom dijelu sezone slavili u Kraljevici, gosti su u susret ušli kao bolje plasirani na ljestvici. Do ovog su kola držali 4. poziciju, dok su Gašparovićevi košarkaši bili dva mjesta niže s osam pobjeda i devet poraza. Ključan je bio dobar ulazak u utakmicu domaćih, koji su u tih prvih deset minuta igre napravili, kasnije će se pokazati, odlučujuću prednost i uspjeli je sačuvati do kraja dvoboja.

Tih prvih deset minuta igre Šanac je riješio u svoju korist rezultatom 29:13, prvenstveno dobrom igrom u obrani. Kraljevičani su tijesno dobili drugu dionicu susreta, ali domaći su na poluvrijeme odnijeli +14 (53:39). Karlovčani su i u nastavku održavali prednost, ali bili su pod konstatntnim pritiskom gostiju, koji su tražili priliku za preokret. U zadnjih deset minuta Šanac je prenio +17 (70:53) i onda u završnici definitivno potvrdio pobjedu.

Matija Češković s 26 koševa bio je najefikasniji u domaćoj momčadi, Turković je ubacio 22, Vladić 18, Stipić 12, Ćosić 7, Požar i Manjerović po 3, a Karlica 2 poena.