Stari grad Dubovac napunili su ljubitelji glazbe, a publici od 15 do 60 godina predstavili su se bendovi Media Stres iz Čakovca te retro hard rock bend Bad Mushrooms. Atmosferu su začinili elektro-puhački groove bend Detonator in session, a onda je došao red na zvijezde večeri splitski, višestruko nagrađivani TBF.
Puna tri sata ritma i nevjerojatne energije između publike i benda na kraju su oduševile i same izvođače.
– Oduševljeni smo, stvorila se super atmosfera i komunikacija s publikom. Došli su ljudi koji su stvarno zainteresirani za ono što se događa na bini. To je nešto što je zadnjih godina rijetkost, jer obično ljudi dolaze na bilo što. Uzimaju zdravo za govotovo izvođače. Sretan sam, ovdje nije bila neka velika publika s kojom se može dičit kao da je olimpijski događaj, ali u srcima onih koji vole kvalitetu, a ne kavantitetu ja mislim da je ovo bila teška pobjeda, pogotovo za Karlovac, rekao je nakon koncerta za Radio Mrežnicu i sam pjevač Mladen Badovinac.
A s obzirom da su volonteri udruge Izvan fokusa sada uspjeli postaviti i nove standarde u organizaciji koncerata i zbog činjenice da se uglavnom radi o vrlo mladim ljudima, Badovinac im je zaželio sreću.
– Neka im je sa srećom i neka imaju snage da izdrže u borbi za održavanje ovoga jer ovo je jedna mala zvjezdica na našem malom nebu. Nadam se da će se održati, da će sjati dalje, čak i da ostane u ovim okvirima, ali samo da se održi kontinuitet bit će rasadnik dobrih djela, poručio je inspirirani Badovinac.
Nije bilo nimalo zahvalno nastupiti nakon TBF-a, ali to su profesionalno kao i uvijek odradili karlovčki Chocolate Nipples.
PickUp Music festival večeras završava na unplugged večeri u Arboretumu Šumarske i drvodjeljske škole. Od 21 sat nastupaju Bruno Šlat, mladi karlovački glazbenik, duo Marko Plavetić & Mirna Radočaj te Absortick i EoT.
No, do večeri sudionici natjecanja na 6. Foto danima mladih imat će posla s izradom umjetničkih fotografija – posljednje kategorije u kojoj se natječu. Osim toga, sudjelovat će i na tribini "Budućnost digitalne fotografije". Moderator razgovora je Boško Ćosić, a osim mladih fotografa u tribinu su se uključili fotografi Barbara Šarić, Lili Zaneta i Mario Periša. Početak ja u 17 sati u FDM centru na Korzu. Karlovački fotograf Dinko Neskusil sudionicima će pak održati predavanje o projektu ‘’KAfotka’’ i analognoj fotografiji.