Radio Mrežnica
RUKOMET Podijeli

‘Školarke’ osvojile bod u Umagu, punog plijena koštala ih slaba realizacija i raspoložena domaća vratarka

Najefikasnija u karlovačkoj ekipi bila je Mia Nose sa 7 pogodaka.

Rukometašice Š.R. Karlovca osvojili su bod danas u Umagu. U utakmici 18. kola Druge hrvatske lige Zapad odigrale su domaćom ekipom Umaga neodlučeno 23:23.

Nadali smo se da Karlovčanke protiv pretposljednjeg domaćina mogu doći do nove prvenstvene pobjede. Odigrale su dobru utakmicu, ali punog plijena stajala ih je slaba realizacija i vrlo raspoložena domaća vratarka. Igračice trenera Keče nisu realizirale čak tri sedmerca, a iz igre još velik broj izglednih situacija, pa su se na koncu morale zadovoljiti bodom.

Utakmica je bila potpuno izjednačena do rezultata 10:10, a onda su se Umažanke s tri uzastopna pogotka odvojile na 13:10. Karlovčanke su ponovo uspjele poravnati, no domaće su na odmor ipak otišle s pogotkom prednosti (14:13). U nastavku se doslovno igralo gol za golom do same završnice i 22:21 za Umažanke. Tada su ‘školarke’ s dva pogotka zaredom preokrenule na 23:22. Domaće su uspjele izjednačiti, a Karlovčanke su imale tridesetak sekundi za posljednji napad, no nisu ga uspjele realizirati. U 49. minuti Kusanić je zaradila treće isključenje.

Najefikasnija u karlovačkom sastavu bila je Mia Nose sa 7 pogodaka, Stepić i Kusanić su postigle po 5, Razumić 4, a Goršić i Medved po 1 gol. Vratarka Keča upisala je 11 obrana.