U priopćenju stoji:
“Sa današnjim datumom je naš direktor g. Ettore Santi uputio prijavu nadležnim institucijama i inspekcijama vezanu za valjanost i zakonitost koncesije za postupanje s komunalnim otpadom, koju je općina Josipdol izdala obrtu Miko Moguš – Senjska 25 – Josipdol. Naime, taj obrt se ne pojavljuje na listama autoriziranih tvrtki za takvu vrstu poslovanja, a po našim saznanjima, ne posjeduju dozvole za sakupljanje i postupanje s komunalnim otpadom. Što je još gore, također imamo informaciju da se ta tvrtka koristi s deponijem “Sodol” u Ogulinu, za koje je Inspekcija Zaštite Okoliša izdala Rješenje o zatvaranju, i koje je dakle nelegalno.
Zaprepašteni smo spoznajom da su načelnik Z. Mihaljević i Josipdolsko općinsko vijeće, koji su inače jako osjetljivi na ekološke probleme u Hrvatskoj, ali također i na svoje interese za tuđe nekretnine, izdali općinsku koncesiju bez oklijevanja svojim bliskim prijateljima iako ti ljudi nemaju ni najosnovnije dozvole za rad, kao ni legalni
deponij”.!
Dakle, DA! nelegalnim deponijima i koncesijama izdanim neautoriziranim osobama ako su prijatelji iz sela, i DA! neracionalnom ratu na tvrtku SKY PLASTIC koja posjeduje odgovarajuće skladište i potrebne dozvole, ali koje nije u posjedu prijatelja nego nekih stranaca koji žele donijeti radna mjesta i investicije tamo gdje je stanovništvo prigušeno nezaposlenošću.
NE! Sky Plastic-u protiv kojeg su načelnik Mihaljević i njegov bliski savjetnik, J. Mihaljević započeli rat sa lažima kako bi prestrašili stanovništvo sa nekim ekološkim katastrofama i toksičnim opasnostima, i na taj način otjerali iz Josipdola jednu djelatnost koja je apsolutno čista i bez zagađivanja i koja se smatra povoljnom i potrebnom u cijelom svijetu upravo u svrhu zaštite okoliša!
DA! špekulaciji s tuđim privatnim nekretninama među prijateljima koristeći laži da bi se spriječilo zaposlenje onih koji posla nemaju.
DA! korištenju nelegalnih deponija ukoliko se radi o prijateljima bez ikakvih dozvola i kontrole.
BRAVO MIHALJEVIĆ! To je pravi način za zaštitu građana koristeći se lažima kako bi sakrio vlastite interese uz pomoć bliskih savjetnika koje mašu lako prihvatljivim “zelenim” sloganima i prešućuju najskandaloznije detalje da bi ugodili
prijateljima.”
Sky plastic je drugim priopćenjem poručio kako nije točno da je usvojena žalba Josipdolčana, vezana za izdavanje dozvole za prikupljanje i skladištenje plastičnog otpada. Priopćenje objavljujemo u cjelosti:
“Štovani slušaoci a i čitaoci website-a Radio Mrežnice – iako protiv naše dobre volje naprosto smo prisiljeni odgovarati na brojne besramne neistine kojima nas u posljednje vrijeme svih zajedno i previše često gradonačelnik Josipdola gospodin Z. Mihaljević obasipa preko medija.
Dakle:
* Da je “uvažena žalba Josipdolčana” kako naziva svoju osobnu neosnovanu žalbu, pošto općina Josipdol čak nije ni stranka u postupku – neistina je!
* Da je Josipdolska općina “uvijek otvorena za dijalog”, misleći na sebe osobno – neistina je!
* Da je već u slijedećem redu svojih mudrih tvrdnji porekao sam sebe izjavom u kojoj ucjenjivački traži “da Sky Plastic dostavi zaprimljeni zahtjev Ministarstvu o odustajanju traženja dozvola” !??, te tako jednostavno skočio sebi u usta u vezi s onim što je prije izrekao” – a to da je općina Josipdol uvijek otvorena” – neistina je!
* Da tvrtka Sky Plastic – “govori samo putem medija” – neistina je!
* Da je “dokumentacija priložena za izdavanje dozvole nepravomoćna i nevjerodostojna” – neistina je!
Itd., itd. sa potpunim neistinama zapljuskuje nas Z. Mihaljević bez kontrole
* Da gospodin Z. Mihaljević van svake pameti i kontraproduktivno u izbornoj godini pokušava iskorištavati političku moć svojih prijatelja u HDZ-u kojem pripada, tj. siluje i zastrašuje svim političkim sredstvima odgovorne službenike u Državnoj Upravi Županije, upliće svih i svakoga pa čak do gđe Ministrice, samo da bi nas nasilno zaustavio – istina je!
* Da je Z. Mihaljević, po nekakvom samo njemu poznatom pravnom postupku, poslije datuma izdavanja naše, već po zakonu pravomoćne dozvole, donio nekakve nezakonite odluke o “razvoju Josipdola”, kojom svojom samovoljom ukida samo i baš jednu od naših legitimnih radnih djelatnosti – smiješno je, ali i istinito!
* Da se je na natječaj za zapošljavanje u djelatnosti skladištenja i obrade sekundarnih plastičnih sirovina za koju imamo dozvolu, javilo pismeno samo do sada već preko 250 ljudi, što znači da na njegove prozirne prijevare o mogućem zagađivanju okoliša nije palo do sada već preko tisuću mještana Josipdola, računajući da prosječna familija broji oko 4 člana – istina je!
* Da je Z. Mihaljević zbog ostvarenja samo njemu poznatih ciljeva izveo čak i školsku djecu na ulicu na javni prosvjed, manipulirajući ih tako najsramnije, dok nam se njihovi očevi, majke i brača obraćaju za posao, već odavana nezaposleni u ovom već i onako bezdušnim ratom opustošenom prostoru – istina je!
* Da svojim akcijama i djelima nastoji zaustaviti svaku nadu zapošljavanja svojim žiteljima – istina je!
Itd itd – lažima Z. Mihaljevića nigdje kraja, a istini po njemu nigdje mjesta!
Na žalost gospodina Z. Mihaljevića, u zajednici sa njegovom osobno zainteresiranom skupinom da međusobno besplatno podijele imovinu ex DIP-a Josipdol, ne može se ostvariti iz vrlo jednostavnih razloga.
– Bivše zemljište i pokriveni prostori DIP Josipdola, u privatnom su vlasništvu i ne pripadaju Općini Josipdol, pa ne vidimo zašto li se isti trudi da odlučuje u vezi bilo čega a zakonom dozvoljenog, pa tako – zabranjuje, dozvoljava, odlučuje za nešto što nije i neće biti nikada njegovo.
Gospodin Z. Mihaljević pokrenuo je čak i ovršni postupak prema DIP Josipdolu, zbog specijalnog poreza za neiskorištavanje ovog prostora, dok osobno i svim svojim snagama nastoji zaustaviti započeto iskorištavanje istog, pri tom zaboravljajući da je na njegovu nesreću izišla odluka Ustavnog suda da se obustavlja svako slično oporezivanje, jer PROTUUSTAVNO!?
Na sve načine Z Mihaljević beskrupulozno želi ući u posjed našeg zemljišta ali uzalud mu.
Koristimo priliku da obavijestimo sve zainteresirane a koji su nam već poslali pismene molbe za zapošljavanje da ćemo sa intervjuiranjem kandidata započeti što je god moguće prije, i to čim nam Z Mihaljević da malo predaha, i prestane umarati nas svojim političkim intervencijama, naravno zanemarujući zakon.
Također se od srca nadamo da će se i teško uzurpirane političke strukture od strane Z Mihaljevića, a koje se u stvari nikada ne bi ni trebale miješati u gospodarstvo a koje naravno reguliraju u potpunosti postojeći zakoni, neće pasti na nasrtaje Z Mihaljevića i dovesti nas svih zajedno pred zid, jer mi povratka i prostora za odstupanje u ostvarenju našeg programa, otvaranja moderne industrijske zone Josipdol, više nemamo!
Također molimo i sve one koji možda u strahu od Mihaljevićeve osvete i nisu podnijeli molbe za zapošljavanje, da isto slobodno naprave, jer potrebna nam je u velikom broju i kvalificirana radna snaga, te im s ovog mjesta garantiramo potpunu diskreciju, bez obzira dali će isti ući ili ne, u užu konkurenciju zapošljavanja.
Projektiranje za radove na uređenju cijelog prostora a posebno upravne zgrade predati su već na izradu poznatom arhitekti gospodinu Ivšiću. Već slijedećih tjedana započeti ćemo radove po prioritetnim sadržajima.
Početkom idućeg tjedna biti ćemo u mogućnosti prikazati javnosti već gotove idejne projekte za obnavljanje postojećih prostora, ali i pokrivanje ostalih cca 50.000 m2 koji su već predviđeni GUP om.
Nova industrijska zona sa raznim industrijskim djelatnostima samo što nije zaživjela, pa se zaista pitamo gdje li će se skriti dobronamjerni Zlatko, kada se isto počne ostvarivati.
A njegove neukusne primjedbe o “poluotvorenim novčanicima”, zaista mu savjetujemo da ne poteže previše, jer sve ima svoje granice a njemu zasigurno konvenira da sa naše strane ne izgubimo strpljenje.
SKY PLASTIC International d.o.o.”