Radio Mrežnica
Podijeli

Stižu nogometašice: “4 rijeke” klub za cure

Klub "star" tek deset dana, formalno će biti registriran u lipnju, kao 31. klub u Županijskom nogometnom savezu, ali ostat će zapisan u povijesti kao prvi ženski.

Ideja o osnivanju kluba došla je zapravo od kćeri osnivačica. Djevojčie su, naime, igrale nogomet u NK Mostanju, u mlađim kategorijama, zajedno s dječacima, no to je "išlo" do 13 godina, kaže predsjednica kluba Marija Goršić.

Na ovaj način cure će moći nastaviti igrati, a da je ženski nogometni klub na najboljem mogućem putu, dokazuje i podatak da se prvom treningu odazvalo 36 djevojaka. Najstarijoj je 17 godina, a najviše njih ima 11 odnosno 12 godina. 

Ljubav prema nogometu tako će odsad i službeno moći pokazati i cure,  klub "4 rijeke" s natjecanjima će početi u rujnu, u najnižem rangu Regionalne lige.

Ipak, trener curama bit će muškarac, Dario Blažina, kojem će trebati puno strpljenja s temperamentnim nogometašicama, a utakmice će igrati na stadionu "Radnika" na Gazi.

Osim što žele igrati bolje i najbolje, cilj vodstva kluba je da okupe što više igračica i pokušaju osnovati još koji ženski nogometni klub u županiji. Led su probile, a ne treba sumnjati da će kombinacija ženske upornosti i posvećenosti te srčanosti, uroditi odličnim plodom. Bravo, cure!

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više