Radio Mrežnica
SVE GORE I SKUPLJE Podijeli

Sve više ćemo koristiti noge, cijene divljaju: Teško se živi, nekima pomoć vrt, nekima roditelji

Unatoč divljanju cijena, neki su i dalje optimistični

Cijene nikada nisu bile više. Pakiranje WC papira i po 50 kuna, štruca kruha nevjerojatnih 15 kuna, a niti ulje ne zaostaje u poskupljenju na 20 kuna. Boje li se kako i što dalje, mogu li trenutno poplaćati sve te što misle o tržištu, danas su za Radio Mrežnicu ispričali naši sugrađani.

Najavljena poskupljenja nisu više pred vratima, već su daleko ušla unutar džepa svakog od nas.

Kako izdržati i gdje su sve primijetili poskupljenja, odgovorili su nam u današnjoj anketi.

Strahuju što će i kako će

Umirovljeni gospodin Mirko govori kako nema gdje nije primijetio poskupljenje:

-Najviše se to osjeti na namirnicama u trgovini, a posebice na kruhu, komentira.

Nije mu lako, kaže, ali uspijeva se zasada još nekako snaći. Kaže, pripomogne si poljoprivrednim radovima i poslovima sa strane, pa to sve još nekako ide. Ali, priznaje, nije lako.

Također i gospođa Ana primjećuje poskupljenje sa svih strana, ali, i osjeti ih. Plin i struja su joj svakako otišli gore, a bolju situaciji ne vidi niti kada uđe u dućan kupiti osnovne namirnice. Ipak, ona je optimist, pa tako i dalje želi gledati na ovu situaciju.

– Ja sam uvijek u životu optimistična, pa se tako gledam da bi nam uskoro moglo biti bolje, nada se Ana.

Kako su svakodnevne namirnice poskupile u trgovini, ali i na tržnici, vidi i gospođa Sofija. Komentirala je kako je plin užasno poskupio, a niti cijene povrća i mesa u trgovinama nisu više prihvatljive. Navodi kako se boji za budućnost:

– Mislim da nam nikako neće biti bolje. Ja se, iskreno, bojim, dodaje.

Ipak, gospodin Tomislav je jako ljut na poskupljenja, a danas su ga posebno šokirale, trešnje:

– Kila trešanja sada je 90 kuna. Kada sam to danas vidio na tržnici, ostao sam šokiran, govori. Gorivo je za njega posebna priča, a misli kako ćemo svi odsada morati koristiti malo više noge:

– Ako se ovako nastavi, mislim da ćemo svi morati malo više koristiti noge. Šetnja i bicikl, napola kaže u šali. Zasada, sve može poplaćati, ali, da ne rade i on i njegova supruga, to ne bi bilo moguće.

Mladi se također ne oglušuju na poskupljenja.

Simpatična Lea govori kako je primijetila poskupljenja i u odjeći i u higijenskim potrepštinama, a zahvalna je jer joj u svemu pomažu roditelji bez kojih, sigurno, ne bi mogla sve izdržati:

– Sve što treba platiti, još uvijek mogu pohvatati. Jako puno pomažu roditelji s kojima i živim. Da nema njih, iskreno ne znam jel’ bi mogla to sve, zaključuje mlada majka.

Neki ipak ne brinu

U Ozlju, Tomislav, na svoju sreću, ne vodi računa o kućanskom špeceraju, ali zato mu je trenutno najveći problem, gorivo:

– Jedino gdje ja osjetim poskupljenje je gorivo. To mi svakodnevno treba, i poslovno i privatno, a ostalo, zasada još ne osjetim.

A kako nije ogorčena na poskupljenja koja vidi, rekla nam je gospođa Slavica. Ona kao umirovljenica jako malo troši, stoga se uspijeva izboriti sa poskupljenjima.  Zaključuje, ipak, kako su ona logična s obzirom na situaciju u svijetu:

– Prvo smo imali koronu, sada imamo rat. Poskupljenja su nekako i bila za očekivati, a ja to ipak uspijevam zasada pratiti, kaže Slavica.

 

L. Grčić

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više