Radio Mrežnica
POBUNA STANARA Podijeli

U kvartu karlovačkog gradonačelnika muke po parkingu: Stanari zgrade postavili table i bore se za svoja parkirna mjesta

Dio stanara iz kralja Zvonimira već očajan: Poslijepodne i navečer nemoguće naći parking, a kazne i pauk stižu

Kad karlovački gradonačelnik nakon napornog dana dođe kući i ako je to u poslijepodnevnim i večernjim satima i ukoliko vozi svoj automobil, onda ga u njegovom kvartu sigurno očekuje “kruženje” u potrazi za parkirališnim mjestom.

I nije jedini jer svi koji žive u Grabriku muku muče s parkirališnim prostorom oko svojih zgrada.

Jednostavno rečeno, previše automobila, premalo mjesta.

Koliko je situacija “napeta” i koliko se za parkirno mjesto bore, dovoljno govori priča stanara iz Ulice kralja Zvonimira broj 5. Oni su uz svoju zgradu obilježili parkirna mjesta, stavili tablu upozorenja na kojoj stoji da automobile odvozi “pauk” i da su mjesta rezervirana za sustanare zgrade.

Na to su, kažu, bili primorani iz jednostavnog razloga što mjesta nema, a oko njihove zgrade parkiraju drugi, odnosno oni koji tu ne žive. Pomalo nevoljko objašnjavaju kako su to učinili jer više ne znaju što bi.

– Nitko ništa ne rješava, automobila je više nego mjesta i ovo je, recimo to, buna nas stanara. Malo nam je previše više toga svega, kažu nam i navode da je dio zemljišta oko zgrade upisan na njih pa u tom vide mogućnost rješenja.

Dok su oni bar nešto poduzeli da riješe problem, njihovi susjedi u istoj su kaši. Često su primorani parkirati na nogostupu jer mjesta nema. Tada u pravilu stiže “pauk” i diže im automobile u što smo se i sami uvjerili dok smo s njima razgovarali. – Kazne stižu, pauk stiže, no samo to, govore ogorčeno. Koliko je situacija napeta dovoljno govori i podatak da im policija poslije ponoći piše kazne za nepropisno parkiranje jer “postupaju po dojavi”. Tko su brižne duše koje u mrkloj noći vode tuđu brigu nisu saznali, ali strpljenje im je svima pri kraju.

Prostor prema pruzi, a i neke zelene površine kao moguća nova parkirna mjesta?

Rješenje vide u izgradnji novih parkirališnih mjesta na prostoru prema pruzi, ali i nasuprot njihove zgrade gdje postoji dio zelenih površina, a najprije kopiranjem poteza susjeda i postavljanjem tabli upozorenja. 

Od stanara doznajemo i da je ovih dana u kvart stigla službena osoba koja je poslikala table i novi parkirni poredak.

U Gradu Karlovcu kratko odgovaraju da je u tijeku utvrđivanje činjeničnog stanja vezanog uz ulaganja i vlasništvo parcele na kojoj je došlo do ucrtavanja rezerviranih parkirališta. Naime, investitor u izgradnju parkirališta i prilaznih cesta bio je Grad Karlovac. Slijedom toga informirat ćemo predstavnike stanara čim prije o toj informaciji kako bismo došli do konačnog i ispravnog rješenja nastale situacije, kažu iz gradske uprave.

A zanimljivo je da u istom kvartu uz prvog čovjeka grada, žive i njegova zamjenica, ali i predsjednik gradskog vijeća pa stoga ova trojka ne može reći da s problemom nije upoznata. 🙂

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više