U Vojniću zapalio svoj auto, nije dao vatrogascima da ugase požar: Prijetio da će zapaliti još dva
Razbio zadnje vjetrobransko staklo, polio benzinom i auto zapalio upaljačem, bio je pijan
U četvrtak oko 21,15 sati u Vojniću, u dvorištu obiteljske kuće, 58-godišnjak, poprilično pijan, zapalio je svoj auto, koji nije bio registriran i nije bilo u voznom stanju.
Kako javlja policija, krim istraživanjem potvrdili su da je muškarac razbio zadnje vjetrobransko staklo te vozilo polio benzinom i zapalio upaljačem.
Dolaskom vatrogasaca iz DVD Vojnić na mjesto događaja, nije im dozvolio da ugase zapaljen auto, već je to učinio tek nakon dolaska policijskih službenika. Tada je stajao pored vozila i vikao i galamio da će zapaliti ostala dva vozila koja su se nalazila u njegovom dvorištu.
Požar na vozilu je ugašen u 22,40 sati.
Automobil se nalazilo na livadi te je utvrđeno da nije bilo opasnosti niti ugrožavanja druge imovine ili osoba.
Protiv 58-godišnjaka bit će podnijet optužni prijedlog zbog počinjenog prekršaja iz Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira. Također, nadležnom komunalnom redarstvu bit će proslijeđena obavijest.
L.Grčić