Radio Mrežnica
ODBOJKA Podijeli

U zanimljivom dvoboju s puno preokreta mlade ‘Kelteksice’ nadigrale zagrebačku Mladost III

Karlovčanke su osigurale 6. mjesto ljestvice, a pobjedom nad Olimpikom II, uz poraz Petrinje od Medveščaka, mogu i do 5. pozicije.

Odbojkašice Kelteksa II večeras su upisale dvanaestu pobjedu u Prvoj B hrvatskoj ligi Sjever. U odgođenoj utakmici 20. kola, odigranoj večeras u dvorani ‘Mihajla Prezelja Mitile’ na Dubovcu, slavile su nad Mladosti III s 3:1 u setovima.

Zanimljiv dvoboj, pun rezultatskih preokreta, odigrale su mlade Karlovčanke i mlade Zagrepčanke. Gošće su, zanimljivo, bolje otvorile sva četiri seta, no uspjele su dobiti samo prvi. Jer u preostala tri su domaće igračice, nakon slabijih ulazaka, uspjele podići svoju igru, doći do preokreta i zasluženo na kraju uzeti bodove.

Vodstvom 9:2 otvorile su gošće prvi set, no domaće su se potom pribrale i smanjile na 12:10. Međutim, Zagrepčanke su serijom 5:1 ponovo pobjegle na 17:11, došle u završnicu seta s 23:15 i uzele ga s 25:19. U drugom su povele 6:4, a domaće potom preokrenule na 11:8. U završnicu seta Karlovčanke su stigle s 19:13 i činilo se da će ga glatko dobiti. No, gošće su uspjele smanjiti na 21:19, a potom i na 23:22. Srećom, domaće su u sljedećem poenu došle do dvije set lopte i onda iskoristile drugu za 25:23 i poravnanje.

Početnu prednost Zagrepčanki 6:3 domaće su u trećoj dionici susreta okrenule na 13:8 i onda došle do 15:10. Međutim, kod 17:13 Zagrepčanke serijom od šest uzastopnih poena preokreću na 19:17. No, odmah su Karlovčanke uzvratile, vratile prednost (20:19) i s 25:21 povele s 2:1 u setovima. A nakon što su ‘mladostašice’ otvorile četvrti set vodstvom 6:1, izgledalo je da će utakmica u peti set. Međutim, domaće su kod 8:6 okrenule na 12:9 i došle do 17:13. Nakon smanjenja Zagrepčanki na 17:15, Karlovčanke uzimaju četiri poena u nizu i odlaze na 21:15 i 22:16. No, još nije bilo gotovo. Gošće se serijom 5:1 primiču na 23:21 i ponovo prijete, ali, srećom, samo zakratko. Mlade ‘Kelteksice’ uzimaju naredna dva poena i s 25:21 dolaze do zaslužene pobjede.

Uoči posljednjeg kola, u kojem će u nedjelju ugostiti pretposljednji Olimpik II, Karlovčanke su došle u situaciju da pobjedom, uz poraz Petrinje od Medveščaka, mogu osvojiti 5. mjesto na kraju sezone.