Tako je bilo i proteklog vikenda kada je stiglo 850 hodočasnika Remetskog dekanata, 250 hodočasnika Gornjogradskog dekanata, 150 hodočasnika iz župe Svetog Nikole Biskupa iz Stenjevca te 100-tinjak prvopričesnika i njihovih roditelja iz Zlatara.
Svečano misno slavlje predvodio je mons. Zvonimir Sekelj, zamjenik biskupskog vikara za grad Zagreb i gornjogradski dekan u koncelebraciji s remetskim dekanom fra Brankom Lipša i svećenicima spomenutih dekanata, stenjevečkim i zlatarskim župnicima.
Rektor Svetišta mons. Antun Sente, ml., pozvao je sve hodočasnike "da u vremenu raznoraznih ponuda i zamki uvijek izabiru Božji put po primjeru Svetog Josipa".