6C° Ogulin

4C° Ozalj

Sport KOŠARKA Podijeli

Vladić i Češković predvodili Šanac do domaće pobjede nad Krkom

Domaći su u 24. minuti imali +21, a gosti su u 34. minuti smanjili na samo 5 koševa razlike.

KARLOVAC – Košarkaši Šanca večeras su u Sportskoj dvorani došli do svoje četvrte ovosezonske pobjede u Drugoj muškoj ligi Zapad. U utakmici 6. kola nadigrali su momčad Krka rezultatom 81:65.

Odigrali su Karlovčani dobro u obrambenoj fazi igre, u čemu su im pomogli i gosti, koji su imali dosta slabu šutersku večer. Bili su borbeni i motivirani, ali i večeras su prilično oscilirali i napravili dosta pogrešaka. Sredinom treće četvrtine imali su 21 poen viška, no nisu uspjeli u potpunosti prelomiti susret u svoju korist pa su na koncu pitanje pobjednika riješili tek u završnici.

Dobili su Karlovčani uvodnu četvrtinu 15:10, a bili su bolji od gostiju i u drugoj pa su na poluvrijeme odnijeli 12 koševa prednosti (35:23). I u nastavak su krenuli odlično i u 24. minuti stigli do +21 (47:26), ali onda su počeli padati. Gosti su u dva navrata smanjili zaostatak na 12 koševa, a u zadnjih 10 minuta ušlo se s +16 uza Šanac (60:44). Slabo su domaći otvorili posljednju dionicu utakmice i u 34. minuti Krk je stigao na samo -5 (63:58), ali, srećom, ‘probudili’ su se u završnici. Ponovo su digli prednost, a minutu i pol prije kraja Vladić je pogodio tricu pa zatim izborio namjernu osobnu gostiju i zabio jedno bacanje za 79:65 i razriješio susret.

Karlo Vladić s 23 i Matija Češković s 22 koša bili su najraspoloženiji u domaćem sastavu, Penić je imao 11, Požar i Ćosić po 9, Stojsavljević 5, a Stipić 2 ubačaja.

KOŠARKA

Šanac se nadao bodovima u Malom Lošinju, ali upisao poraz od posljednjeplasirane Jadranke