Poklonili su mu zlato – priznajući mu kraljevsko dostojanstvo, tamjan – u slavu božanske mu naravi i smirnu (plemenitu mast) – jer su vjerovali da je to čovjek koji će umrijeti za ljudske grijehe.
Bogojavljanje ili Sv. Tri kralja povijesno je stariji blagdan od Božića, a nastao je na početku 3. stoljeća. Izvorno je nazvan Epiphania, a znači očitovanje Boga i zato se naziva Bogojavljanje.
Posebno svečano danas će biti u karlovačkoj župi Sveta Tri Kralja na Baniji.
No, zbog obnove stare župne crkve svečano euharistijsko slavlje bit će na otvorenome (uz crkvu). U 11 sati predvodi ga rektor Međubiskupijskog sjemeništa na zagrebačkoj Šalati Domagoj Matošević u suslavlju sa župnikom Dujom Kurtovićem i karlovačkim svećenicima.
Nakon mise božićni je koncert pjevačkih zborova i klapa iz Karlovca. Nastupaju dječji zbor „Zorica", klapa „Furešti", mješoviti zbor „Carolostadien", dva župna zbora te band mladih iz Baptističke crkve u Karlovcu.