Vijenac su položili na spomenik žrtvama fašizma na Šetalištu dr. Franje Tuđmana, a potom krenuli prema Veljunu.
Tamo će prisustvovati komemoraciji koju u znak sjećanja na, prije 75 godina ubijenih 525 Srba organizira Županijsko vijeće srpske nacionalne manjine Karlovačke županije.
Bit će položeni vijenci na mjestu zločina u Hrvatskom Blagaju, zatim na spomen kosturnici u 11 sati te na spomeniku žrtvama fašističkog terora u Veljunu u 12 sati.