U FB statusu objavio je tekst o groznom stanju svog rodnog grada, o malodušnosti i strahu, propalim tvornicama, ne rađanju djece. Sinčić to želi promijeniti i kaže da će se boriti za svoj grad, "jednakim žarom kojim se borim za svoju zemlju, svoj narod i za za svoju buduću malu obitelj".
Posebno se dotiče i HDZ-ovog Damira Mandića, svog bivšeg ravnatelja, kojem poručuje da "neće ići".
"Ako želite uništiti moj grad, morat ćete se prvo na izborima sučeliti sa mnom.
Karlovac više neće imati kandidate za gradonačelnika samo iz HDZSDP-ove kuhinje.
Budite sigurni da neću prepustiti grad bez borbe, Karlovac se još uvijek može spasiti.
Vidimo se na sučeljavanjima, poručuje Vilibor Sinčić na svom FB.
A ako je suditi prema trenutnim anketama, njegov Živi zid ima veću potporu nego sad već potrošeni MOST, što dokazuje da je građanima već puno i previše opcija "bi-ne bi", "uhljebi me" i navodnih "riformi".