Radio Mrežnica
Podijeli

27 nastavnika educirano o prevenciji nasilja

Radi se o projektu univerzalne prevencije svih oblika ovisnosti kod mladih koji se zasniva na Preventivnom programu Grada Karlovca, a obuhvaća edukaciju učenika, roditelja, prosvjetnih djelatnika te osoba koje rade s mladima iz udruga mladih i za mlade i u klubovima mladih.

– Ovim projektom želi se informirati učenike u Karlovačkoj županiji o štetnosti konzumiranja sredstava ovisnosti i ojačati njihove socijalne vještine te u isto vrijeme osnažiti prosvjetne djelatnike i druge stručnjake za učinkovit rad s mladima. Partneri na projektu su Grad Karlovac, Trgovačko-ugostiteljska škola Karlovac, Šumarska i drvodjeljska škola Karlovac i Gimnazija Bernardina Frankopana Ogulin, kažu u udruzi Carpe Diem koja je provodila projekt uz financijsku potporu Ministarstva zdravlja od 2014.

Polaznici su učili kako prevenirati stres i kako učinkovito komunicirati, upoznali su se s osnovama savjetodavnih vještina i nenasilnog rješavanja sukoba te s općim načelima kvalitetne suradnje s roditeljima.

Edukaciju je prošlo 27 prosvjetnih djelatnika iz Ekonomsko-turističke škole Karlovac, Medicinske škole Karlovac, Mješovite industrijsko-obrtničke škole Karlovac, Šumarske i drvodjeljske škole Karlovac, Tehničke škole Karlovac, Trgovačko-ugostiteljske škole Karlovac, Centra za pružanje usluga u zajednici Vladimir Nazor, Doma za odgoj djece i mladeži Karlovac, Učeničkog doma Karlovac i Glazbene škole Karlovac.

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više