Gospi u čast pješice iz D.Rese i Karlovca
Velika Gospa dan je svetkovine Uznesenja Blažene Djevice Marije na nebo. U Hrvatskoj je narod naziva i kraljicom Hrvata.Tome u čast u 6 i 30 ispred crkve Sv. Antun krenulo je pješice 50-ak hodočasnika iz D. Rese. Sa Švarče će kroz Kozjaču doći njih još 70, a pridružit će im se i hodočasnici iz župe…