Brojni građani danas su imali priliku upoznati se s načinom rada medicinskih tehničara i sestara te liječnika u Hitnoj na Dubovcu. Među prvim gostima jutros su im bili učenici Medicinske škole Karlovac te kolege s Objedinjenog hitnog bolničkog prijema karlovačke bolnice. A posjetila ih je i ravnateljica Hrvatskog Zavoda za hitnu medicinu dr. Maja Grba Bujević. Zahvalila je svima, a posebno karlovačkoj hitnoj.
– U hitnoj medicinskoj službi u Hrvatskoj danas radi 4000 ljudi koji 24 sata čitavu godinu, skrbe o životno ugroženim pacijentima. Ovo je prilika za zahvaliti svima posebno karlovačkoj hitnoj, odnosno Zavodu za hitnu medicinu Karlovačke županije zato što postižu izvrsne rezutlate koji se prate i pokazuju sve bolje napredovanje u zbrinjavanju hitnih pacijenata, rekla je Grba Bujević.
Hitni pacijenti su u središtu našeg interesa zato što oni nemaju priliku za popravak, ili smo napravili nešto ili nismom naglasila je. Zato u hitnoj danas rade educirani ljudi uz vrhunsku tehnologiju.
– Vrijednost ove službe je u tome što danas raspolaže sa modernim voznim parkom koji je u potpunosti opremljen i slijedi sve europske trendove u razvoju hitne medicine. Naravno da ljudi čine najveći dio i da su oni naše najveće bogatstvo, zato se u njihovu edukaciju ulaže dosta sredstava. Sve to je za korist našim hitnim pacijentima, dodaje dr. Grba Bujević.
A upravo u edukacijskom smislu, vrlo je značajan Zavod za hitnu medicinu Karlovačke županije.
– Oni provode i edukaciju svih djelatnika u Hrvatskoj ne samo svojih.To je vrijednost i na tome ćemo istrajati i dalje. Čestitam svim djelatnicima 30. travnja jer je to veliki dan za nas, a vama župane što brinete o našoj hitnoj, rekla je Grba Bujević.
Župan Ivan Vučić je naglasio kako će ove godine nabaviti još jedno vozilo za hitnu. U planu je formiranje još dva tima. – U Ozlju i Slunju, što će znatno unaprijediti hitnu medicinu na području Karlovačke županije.
U županijskom zavodu radi 102 zaposlenika, koja nastavljaju tradiciju karlovačke hitne dužu od 50 godina.