Radio Mrežnica
Podijeli

Jučer podijeljeno svih 2300 porcija graha

– Po prvi put u ovih 23 godine dogodilo se to da je kiša padala kao iz kabla. Umjesto da slabi ona je pada sve jače. Bilo je prijavljeno nešto više od 250 sudionika na početku, ali 12 odvažnih se uputilo na Grdun i tradicija nije prekinuta, kaže Badovinac.

Na Grdunu se okupilo oko 200 do 250 ljudi (koji su stigli automobilima) za koje očito vrijedi ona stara ‘bolje da umre selo nego običaji’. Uz njih stizali su i građani pozvani da dođu sa svojim posudama po grah, pa ovog vojničkog specijaliteta nakon što je dio odvezen i u Centar za beskućnike, nije ostalo.

– Manje, više sve je podijeljeno i hvala Bogu ništa nije bačeno. Ispalo je dobro da su ljudi dolazili s posudama od kuće i odnesli, na Grdunu se također pojelo. Zabavni program je išao, sve je išlo kao da je maksimalno puno. Evo, spašena je tradicija, naglašava Badovinac.

Kako bilo, prvosvibanjska biciklijada sada ima precizne brojke o najmanjem  i najvećem odazivu sudionika – uvjerljivo najmanje je 12, a najviše preko tri tisuće sudionika, koliko se okupi za lijepoga vremena.

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više